Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 1992
<< I dag >>
 MTOTFLS
40       1234
41 567891011
42 12131415161718
43 19202122232425
44 262728293031  


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 1      
2 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 10      
3 Grågås Greylag Goose Anser anser 70      
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 5      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 20      
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 5      
7 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 230   230  
8 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
9 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 4      
10 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
11 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 20 10    
12 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 2      
13 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 5      
14 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
15 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
16 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 5      
17 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 2      
18 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 4      
19 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 10      
20 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
21 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 2      
22 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 5      
23 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 3      
24 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 100      
25 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 50      
26 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1      
27 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus 1      
28 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 50      
29 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 3      
30 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
31 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 100      
32 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus 1      
33 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 10      
34 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
35 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 2      
36 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 100      
37 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 50      
38 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 1      
39 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 1      
40 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 5      
41 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 5      
42 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 10      
43 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 1      
44 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
45 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 12      
46 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 3      
47 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 3      
48 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 250      
49 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus 1      
50 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
51 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 100      
52 Kjøttmeis Great Tit Parus major 30      
53 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea 1      
54 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 3      
55 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius 4      
56 Skjære Common Magpie Pica pica 12      
57 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 100      
58 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 30      
59 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 500      
60 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 20      
61 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 10      
62 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 50      
63 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 8      
64 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
65 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 100      
66 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 40      
67 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 4      
68 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 1      
69 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 50      
70 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 20      
Antall arter 70

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793