Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


April 2020
<< I dag >>
 MTOTFLS
14     12345
15 6789101112
16 13141516171819
17 20212223242526
18 27282930      


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 1 1    
3 Grågås Greylag Goose Anser anser 245 207 38  
4 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 8 8    
5 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 22 9    
6 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 5 5    
7 Krikkand Common Teal Anas crecca 9 5    
8 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 40      
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 18 8    
10 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 2 2    
11 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 7 3 4  
12 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1 1    
13 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 12      
14 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 12 11 1  
15 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 6 5 1  
16 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 40 26 14  
17 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 20 1 10  
18 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 40 32 5  
19 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 5 2 1  
20 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla 1      
21 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1 1    
22 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
23 Trane Common Crane Grus grus 3      
24 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 3      
25 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1      
26 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 23      
27 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 155 47 107  
28 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 5      
29 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 6   6  
30 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
31 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 1      
32 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 9   1  
33 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 430 247 89  
34 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 31 15 5  
35 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 123 61    
36 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 34 7    
37 Lomvi Common Murre Uria aalge 1 1    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 3 2 1  
38 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 8      
39 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 75      
40 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 49      
41 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 96      
42 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 11 6    
43 Linerle White Wagtail Motacilla alba 9      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 2      
44 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 6      
45 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 6      
46 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 12      
47 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 2      
48 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 1      
49 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 22      
50 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 1      
51 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 12      
52 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 10      
53 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
54 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 3      
55 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 6      
56 Kjøttmeis Great Tit Parus major 2      
57 Skjære Common Magpie Pica pica 18      
58 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 25      
59 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 4      
60 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 61      
61 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 2      
62 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 278 70 12  
63 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 22      
64 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
65 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 206      
66 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 5      
67 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 23      
68 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 5      
69 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 2      
70 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 32      
71 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 2      
72 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 8      
73 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 15      
74 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 1      
Antall arter 74

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Ura

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
06:50 09:50 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
5 05:50 10:00 250 21 87
6 06:00 10:00 240 6 24
7 06:00 11:15 315 9 47
8 06:00 11:15 315 18 94
9 06:00 11:15 315 18 94
10 06:00 11:15 315 9 47
11 06:00 11:15 315 12 63
SUM         458

Tilleggsinformasjon
Strong wind SE

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793