Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 2019
<< I dag >>
 MTOTFLS
35             1
36 2345678
37 9101112131415
38 16171819202122
39 23242526272829
40 30            


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 80   68  
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 2 1    
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 11   2  
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 39   1  
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 18      
6 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 2      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 52 6    
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 9   9  
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 6      
10 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 19 10 8  
11 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 79 11 63  
12 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 171 3 165  
13 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
14 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus 1      
15 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
16 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 14   4  
17 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 3      
18 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 11      
19 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 2      
20 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 17   8  
21 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 7      
22 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 59 2 4  
23 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 5      
24 Sandløper Sanderling Calidris alba 5   5  
25 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 1      
26 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 7      
27 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 14      
28 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 2      
29 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 15      
30 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 7      
31 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
32 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 1      
33 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 8      
34 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 2      
35 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 5      
36 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 13 2 3  
37 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 7      
38 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 214 34 4  
39 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 72 2 4  
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 1   1  
40 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 4      
41 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 17      
42 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis 1      
43 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 58 6    
44 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 5   1  
45 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 77   10  
46 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 7      
47 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 17 3 2  
48 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 137   28  
49 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 44      
50 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 18 4 2  
- Gulerle, underarten thunbergi Grey-headed Wagtail Motacilla flava thunbergi 1      
51 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 6 2    
52 Linerle White Wagtail Motacilla alba 125 8 5  
53 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 15      
54 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 4      
55 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 39      
56 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 28      
57 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 15      
58 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 57      
59 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 3      
60 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 1      
61 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 2      
62 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
63 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
64 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 15      
65 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 46      
66 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 3      
67 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 3      
68 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
69 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 11      
70 Kjøttmeis Great Tit Parus major 9      
71 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 1      
72 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
73 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 192      
74 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 287      
75 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 2      
76 Ravn Common Raven Corvus corax 5 1    
77 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 272      
78 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 16      
79 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 6      
80 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 132 1 4  
81 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 19 4    
82 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 10      
83 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 8      
84 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 3   1  
85 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 112 10    
86 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 7      
87 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 5      
88 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 46   3  
89 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 7      
Antall arter 89

Observatører
EtternavnFornavnInit
KraemerAlinaAKR
PiculoRubénRPM
StorkKoenKST
OlsenElin HenrietteEHO
OlsenOle MartinOMO

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Vågsvoll
Skollevoll
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
06:45 09:45 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 06:00 12:00 360 36 216
4 06:05 12:00 355 9 53
5 05:45 11:50 365 21 127
6 05:50 11:55 365 6 36
7 05:50 11:55 365 9 54
8 05:50 11:55 365 18 109
9 05:50 11:55 365 18 109
10 05:50 11:55 365 9 54
11 05:50 11:55 365 12 73
Perleugle 21:00 23:59 179 0 0
SUM         835

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793