Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 1992
<< I dag >>
 MTOTFLS
36   123456
37 78910111213
38 14151617181920
39 21222324252627
40 282930        


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 2   1  
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 27   17  
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 5      
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 200      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 10      
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 20 10    
7 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 16   16  
8 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 5   5  
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 7   7  
10 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1      
11 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 30 2    
12 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 1100   1100  
13 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 2      
14 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 3   3  
15 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 6      
16 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 2      
17 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 80 80    
18 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 6      
19 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 4      
20 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo 1      
21 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
22 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 3      
23 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1      
24 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 30      
25 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 2      
26 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 30      
27 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 9      
28 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 8      
29 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
30 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 1      
31 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 10      
32 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 15      
33 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 20      
34 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 200      
35 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 20      
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 1      
36 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 1      
37 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 5      
38 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 30      
39 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius 1      
40 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 15      
41 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 60      
42 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 20      
43 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 3000      
44 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 15      
45 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 4      
46 Linerle White Wagtail Motacilla alba 2      
47 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 20      
48 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 9      
49 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 10      
50 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 1      
51 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 3      
52 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 1      
53 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 3      
54 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 4      
55 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 4      
56 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 40      
57 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 1      
58 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 300      
59 Kjøttmeis Great Tit Parus major 5      
60 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius 1      
61 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
62 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 20      
63 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 40      
64 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 300      
65 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 10      
66 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 5      
67 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 300      
68 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 10      
69 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 40      
70 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 10      
71 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 71

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793