Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


August 1996
<< I dag >>
 MTOTFLS
31       1234
32 567891011
33 12131415161718
34 19202122232425
35 262728293031  


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 1      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 475   275  
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 2      
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 16   2  
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 43      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 40      
7 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 7      
8 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 1      
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 65      
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 3      
11 Laksand Goosander Mergus merganser 2      
12 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 6      
13 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1      
14 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1      
15 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 168   168  
16 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 60   45  
17 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 4 1    
18 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 5      
19 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
20 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 8      
21 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus 1      
22 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 3      
23 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
24 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo 1      
25 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
26 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 46      
27 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 27      
28 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 12      
29 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 20      
30 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 25      
31 Sandløper Sanderling Calidris alba 1      
32 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea 1      
33 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 205      
34 Brushane Ruff Calidris pugnax 5      
35 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1      
36 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 3      
37 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 50      
38 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 7      
39 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 132      
40 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 3      
41 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 1      
42 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
43 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 12      
44 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 6      
45 Storjo Great Skua Stercorarius skua 19 18 1  
46 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 54   24  
47 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 105   60  
48 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 80      
49 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 120      
50 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 55      
51 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 1      
52 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
53 Tårnseiler Common Swift Apus apus 5      
54 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 6      
55 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 4      
56 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 75      
57 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 4      
58 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 150      
59 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 250      
60 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus 1      
61 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 3      
62 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 25      
63 Linerle White Wagtail Motacilla alba 30      
64 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
65 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
66 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica 1      
67 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 3      
68 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 30      
69 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 8      
70 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 1      
71 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 2      
72 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 10      
73 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 2      
74 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 1      
75 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 2      
76 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 5      
77 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix 1      
78 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
79 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 55      
80 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 15      
81 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 2      
82 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 10      
83 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 4      
84 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 20      
85 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 2      
86 Kjøttmeis Great Tit Parus major 4      
87 Skjære Common Magpie Pica pica 4      
88 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 20      
89 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 25      
90 Ravn Common Raven Corvus corax 9      
91 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 80      
92 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 25      
93 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 15      
94 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 24      
95 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 1      
96 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 1      
97 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 15      
98 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 40      
99 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 6      
100 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 2      
101 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 24      
102 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 14      
103 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 12      
Antall arter 103

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793