Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juni 2014
<< I dag >>
 MTOTFLS
22             1
23 2345678
24 9101112131415
25 16171819202122
26 23242526272829
27 30            


8. Pinsedag
9. 2. Pinsedag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 19 14    
3 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 1      
- Ringgås, underarten hrota Pale-bellied Brent Goose Branta bernicla hrota 1      
4 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 2      
5 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 48     31
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 5      
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 77     7
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 89     22
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 150 147 3  
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 3   1  
11 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 3 3    
12 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1   1  
13 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 3   3  
14 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 28 7 9  
15 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 16 11 3  
16 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
17 Trane Common Crane Grus grus 1      
18 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 14 3    
19 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 9      
20 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 4      
21 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 6      
22 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
23 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 3 1    
24 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 10      
25 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 1   1  
26 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 27 5    
27 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 21   5  
28 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 33      
29 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 14 1 3  
30 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 1 1    
31 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
32 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 1      
33 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 2      
34 Tårnseiler Common Swift Apus apus 3      
35 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 40      
36 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 6      
37 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 21      
38 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 6      
39 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 23      
40 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 4      
41 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 2      
42 Linerle White Wagtail Motacilla alba 25      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
43 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 6      
44 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 58      
45 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 9      
46 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 5      
47 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 8      
48 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 3      
49 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina 1      
50 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 1      
51 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 7      
52 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
53 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
54 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 6      
55 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 1      
56 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
57 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
58 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 7      
59 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 7      
60 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 2      
61 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 140      
62 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 12      
63 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
64 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 17      
65 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 1      
66 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
67 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 6      
68 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 18      
69 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 14      
70 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 4      
Antall arter 70

Observatører
EtternavnFornavnInit
BirkelandGeirGBI
GundersenGunnarGGU
VestølTellef BarøyTBV

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:35 09:20 X X 105
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng   X    
Sjø   X    
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:05 11:35 450 36 270
4 04:00 11:30 450 9 67
5 03:50 12:00 490 21 171
6 03:55 12:05 490 6 49
7 04:00 12:10 490 9 73
8 03:55 12:05 490 18 147
9 03:55 12:05 490 18 147
10 04:00 12:10 490 9 73
11 04:00 12:10 490 12 98
31 03:45 09:40 355 9 53
32 03:45 09:40 355 9 53
33 03:45 09:40 355 9 53
34 03:45 09:40 355 9 53
SUM         1310

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793