Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 2019
<< I dag >>
 MTOTFLS
40   123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031      


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus 1   1  
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 2   2  
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 25 2 3  
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 55      
5 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 41 12 14  
6 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 20   18  
7 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 198 6 191  
8 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 6 3 3  
9 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 3 2 1  
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 5   3  
11 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 7   7  
12 Islom Great Northern Loon Gavia immer 1   1  
- Ub. Is-/gulnebblom Great Northern/White-billed diver Gavia immer/adamsii 1 1    
13 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis 1      
14 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 35 3 5  
15 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 63 15 48  
16 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 28   24  
17 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 4      
18 Glente Red Kite Milvus milvus 1      
19 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla 2      
20 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 3      
21 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 3   2  
22 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 17      
23 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 3      
24 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus 4      
25 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
26 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 30      
27 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
28 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 1 1    
29 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 8 3 2  
30 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 118 29 18  
31 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 25 6    
32 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 21 18 3  
33 Lomvi Common Murre Uria aalge 34 1 28  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 65 1 64  
34 Alke Razorbill Alca torda 60   60  
35 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1   1  
36 Alkekonge Little Auk Alle alle 30 2 28  
37 Skogdue Stock Dove Columba oenas 1      
38 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 126   28  
39 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 2      
40 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus 1      
41 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius 2      
42 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 1      
43 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 8 4    
44 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 2 1    
45 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
46 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 20 15    
47 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 7      
48 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 10 8    
49 Linerle White Wagtail Motacilla alba 3      
50 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus 10 10    
51 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 8      
52 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 4      
53 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 9      
54 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 47      
55 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 447 205 40  
56 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 6      
57 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 197 120 23  
58 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus 1      
59 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
60 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus 1      
61 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
62 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 8      
63 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 1      
64 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 4      
65 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 250      
66 Kjøttmeis Great Tit Parus major 18      
67 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 1      
68 Skjære Common Magpie Pica pica 14      
69 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 550      
70 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 70      
71 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
72 Ravn Common Raven Corvus corax 5      
73 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 813 200    
74 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 7      
75 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 8      
76 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 14 7    
77 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 191 110    
78 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 26 18    
79 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 35      
80 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 690 270 200  
81 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 390 195 30  
82 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 1      
83 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 37 9    
84 Konglebit Pine Grosbeak Pinicola enucleator 2   2  
85 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis 2 1    
86 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 22 8    
87 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 1      
Antall arter 87

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
LundOddvinOLU
NinouChristinaCNI
PiculoRubénRPM
LangbråtenJonasJLA

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:30 10:30 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng       X
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 07:00 13:30 390 36 234
4 07:00 13:30 390 9 58
5 06:40 14:00 440 21 154
6 06:50 15:00 490 6 49
7 06:50 15:00 490 9 73
8 06:50 15:00 490 18 147
9 06:50 15:00 490 18 147
10 06:50 15:00 490 9 73
11 06:50 15:00 490 12 98
Perleugle 18:30 23:30 300 0 0
SUM         1034

Tilleggsinformasjon
Pygmy 1630-1830

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793