Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Festival 2020
Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


April 1997
<< I dag >>
 MTOTFLS
14   123456
15 78910111213
16 14151617181920
17 21222324252627
18 282930        


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 1      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 2      
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 50      
4 Snadderand Gadwall Anas strepera 1      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 6      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 30      
7 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 1   1  
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 76 9 7  
9 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 7      
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 34 16 18  
11 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 18 3 8  
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 11   5  
13 Laksand Goosander Mergus merganser 5      
14 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1 1    
15 Islom Great Northern Loon Gavia immer 4 3 1  
16 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1   1  
17 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 34 2 12  
18 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 27 21    
19 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 4 2 2  
20 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
21 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
22 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 1      
23 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
24 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 18      
25 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 6      
26 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 146      
27 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 30      
28 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 3      
29 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 1      
30 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 15      
31 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2      
32 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 3      
33 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 60      
34 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 80      
35 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 130   80  
36 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 150      
37 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 180   120  
38 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 5   5  
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 1   1  
39 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 1      
40 Lomvi Common Murre Uria aalge 1   1  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 1   1  
41 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 4      
42 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 24      
43 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 2      
44 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 25      
45 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 2      
46 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 12      
47 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi 1      
48 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 220      
49 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 8      
50 Linerle White Wagtail Motacilla alba 8      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 8      
51 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 2      
52 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 6      
53 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 20      
54 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 1      
55 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 16      
56 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 20      
57 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 75      
58 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 6      
59 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 3      
60 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
61 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 6      
62 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 1      
63 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 8      
64 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 8      
65 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 1      
66 Kjøttmeis Great Tit Parus major 3      
67 Skjære Common Magpie Pica pica 6      
68 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 4      
69 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 1      
70 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 15      
71 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
72 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 150      
73 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 20      
74 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 30      
75 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 40      
76 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 4      
77 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 5      
78 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 18      
79 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 45      
80 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 2      
81 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 35      
82 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 3      
83 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 6      
84 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 8      
Antall arter 84

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793