Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos
Fuglefestival 2022

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2014
<< I dag >>
 MTOTFLS
18       1234
19 567891011
20 12131415161718
21 19202122232425
22 262728293031  


1. 1. Mai
17. 17. Mai
29. Kristi Himmelfartsdag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla 1      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 8 2 6  
3 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 8      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 15     2
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 4 2    
7 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 1      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 29     5
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 8      
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 6 5    
11 Tårnseiler Common Swift Apus apus 10      
12 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 10      
13 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
14 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 1      
15 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 15 1 7  
16 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 5      
17 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 3      
18 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 7   1  
19 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
20 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 4      
21 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 6      
22 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 4      
23 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 62 4 8  
24 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 11 3    
25 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 29      
26 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 27      
27 Lomvi Common Murre Uria aalge 9 4 5  
28 Alke Razorbill Alca torda 1   1  
29 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 38 37    
30 Islom Common Loon Gavia immer 1      
31 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 19 18 1  
32 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 21 9 6  
33 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 1      
34 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
35 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 1      
36 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
37 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 12      
38 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 7      
39 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 20      
40 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 5      
41 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 10      
42 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 10      
43 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 5      
44 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
45 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 1      
46 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 1      
47 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 3      
48 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 1      
49 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 17      
50 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 4      
51 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 3      
52 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
53 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 2      
54 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
55 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 1      
56 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 24      
57 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 21      
58 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 3      
59 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
60 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
- Gulerle, underarten flavissima Yellow Wagtail Motacilla flava flavissima 1      
61 Linerle White Wagtail Motacilla alba 13      
62 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 8      
63 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
64 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 4      
65 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 1      
66 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 29      
67 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 6      
68 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 17 11    
69 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 2      
Antall arter 69

Observatører
EtternavnFornavnInit
BirkelandGeirGBI
LangbråtenJonasJLA
OmbergArlidAOM

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Verevågen
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
5 04:35 11:00 385 21 134
6 04:25 10:50 385 6 38
7 04:30 10:55 385 9 57
8 04:25 10:50 385 18 115
9 04:25 10:50 385 18 115
10 04:30 10:55 385 9 57
11 04:30 10:55 385 12 77
SUM         596

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793