Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2022
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2022
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juni 2014
<< I dag >>
 MTOTFLS
22             1
23 2345678
24 9101112131415
25 16171819202122
26 23242526272829
27 30            


8. Pinsedag
9. 2. Pinsedag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla 1      
- Ringgås, underarten hrota Pale-bellied Brant Goose Branta bernicla hrota 1      
2 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 2      
3 Grågås Greylag Goose Anser anser 19 14    
4 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
5 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 48     31
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 77     7
7 Krikkand Common Teal Anas crecca 5      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 89     22
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 150 147 3  
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 3   1  
11 Tårnseiler Common Swift Apus apus 3      
12 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 2      
13 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
14 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 1      
15 Trane Common Crane Grus grus 1      
16 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 14 3    
17 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 6      
18 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 4      
19 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 9      
20 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 3 1    
21 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
22 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 10      
23 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 1   1  
24 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 27 5    
25 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 14 1 3  
26 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 33      
27 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 21   5  
28 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 1 1    
29 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 3 3    
30 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1   1  
31 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 3   3  
32 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 28 7 9  
33 Toppskarv European Shag Gulosus aristotelis 16 11 3  
34 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
35 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
36 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 7      
37 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 2      
38 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 7      
39 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
40 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 40      
41 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 6      
42 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 21      
43 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 6      
44 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 6      
45 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
46 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 3      
47 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina 1      
48 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
49 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 1      
50 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 7      
51 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 1      
52 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 140      
53 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 9      
54 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 5      
55 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 8      
56 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 6      
57 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 58      
58 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 12      
59 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
60 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 2      
61 Linerle White Wagtail Motacilla alba 25      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
62 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 23      
63 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 4      
64 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 17      
65 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 1      
66 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 18      
67 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 14      
68 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
69 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 6      
70 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 4      
Antall arter 70

Observatører
EtternavnFornavnInit
BirkelandGeirGBI
GundersenGunnarGGU
VestølTellef BarøyTBV

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:35 09:20 X X 105
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng   X    
Sjø   X    
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:05 11:35 450 36 270
4 04:00 11:30 450 9 67
5 03:50 12:00 490 21 171
6 03:55 12:05 490 6 49
7 04:00 12:10 490 9 73
8 03:55 12:05 490 18 147
9 03:55 12:05 490 18 147
10 04:00 12:10 490 9 73
11 04:00 12:10 490 12 98
31 03:45 09:40 355 9 53
32 03:45 09:40 355 9 53
33 03:45 09:40 355 9 53
34 03:45 09:40 355 9 53
SUM         1310

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793