Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 2020
<< I dag >>
 MTOTFLS
36   123456
37 78910111213
38 14151617181920
39 21222324252627
40 282930        


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 4     2
2 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 12   7  
3 Grågås Greylag Goose Anser anser 22   22  
4 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 5      
5 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 1 1    
6 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 4      
7 Krikkand Common Teal Anas crecca 7      
8 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 19   2  
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 7   7  
10 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 3   3  
11 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 1      
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 22   19  
13 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1   1  
14 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 11 2 9  
15 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 76 19 37  
16 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 5      
17 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 1      
18 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
19 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 37 15 2  
20 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 4 2    
21 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 11      
22 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus 1      
23 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
24 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 4   3  
25 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 6   6  
26 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 95      
27 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 2   1  
28 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 1      
29 Sandløper Sanderling Calidris alba 1      
30 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 61 9 44  
31 Brushane Ruff Calidris pugnax 2      
32 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 34 26    
33 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
34 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 3      
35 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 1      
36 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 3   3  
37 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 6   6  
38 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 3   3  
39 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 24 2    
40 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 8   2  
41 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 1   1  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 7   7  
42 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 4      
43 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 9      
44 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius 2      
45 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 1      
46 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor 1      
47 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 45   10  
48 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 37   11  
49 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 14 6    
50 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 71      
51 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 106 40    
52 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
53 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 6 1    
54 Linerle White Wagtail Motacilla alba 17      
55 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 14      
56 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 12      
57 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 32      
58 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 2      
59 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 3      
60 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 2      
61 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 12      
62 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 6      
63 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 3      
64 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
65 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
66 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 8      
67 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 7      
68 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 30      
69 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 5      
70 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
71 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 26      
72 Kjøttmeis Great Tit Parus major 8      
73 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea 6      
74 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 1      
75 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor 1      
76 Skjære Common Magpie Pica pica 7      
77 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 2      
78 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 46      
79 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
80 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 63      
81 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 19      
82 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 3      
83 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 52      
84 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 5      
85 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 57      
86 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 21      
87 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 49      
88 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 16      
89 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 18      
90 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera 1      
91 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 8      
92 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes 1      
93 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 19      
94 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 16      
Antall arter 94

Observatører
EtternavnFornavnInit
LopezAidaALG
NinouChristinaCNI
PiculoRubénRPM
GundersenGunnarGGU
LangbråtenJonasJLA

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:05 10:05 X X 180
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 06:35 12:50 375 36 225
4 06:35 12:50 375 9 56
5 06:05 12:35 390 21 136
6 06:20 13:05 405 6 40
7 06:20 12:35 375 9 56
8 06:20 12:35 375 18 112
9 06:20 12:35 375 18 112
10 06:20 12:35 375 9 56
11 06:20 12:35 375 12 75
SUM         870

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793