Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden







Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 2021
<< I dag >>
 MTOTFLS
39         123
40 45678910
41 11121314151617
42 18192021222324
43 25262728293031


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 1      
2 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis 1      
- Taigasædgås, underarten fabalis Taiga Bean Goose Anser fabalis fabalis 1      
3 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 3      
4 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus 3 3    
5 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 2      
6 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 25 1    
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 123 4    
8 Krikkand Common Teal Anas crecca 1      
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 62 14 7  
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 8 2 6  
11 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 2      
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 4 1    
13 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 2      
14 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus 1   1  
15 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 3      
16 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 2      
17 Sandløper Sanderling Calidris alba 1   1  
18 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima 3      
19 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola 1      
20 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 10      
21 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 26 10 16  
22 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 1   1  
23 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 37 1 2  
24 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 108 3 6  
25 Alkekonge Little Auk Alle alle 1   1  
26 Lomvi Common Murre Uria aalge 2 1 1  
27 Alke Razorbill Alca torda 38   32  
28 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1   1  
29 Islom Common Loon Gavia immer 2 1 1  
30 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 150 24 126  
31 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 17 1 11  
32 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 14 7 2  
33 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 4      
34 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 15 1 5  
35 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla 1      
36 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1   1  
37 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
38 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
39 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus 1      
40 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
41 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor 1      
42 Skjære Common Magpie Pica pica 6      
43 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 800      
44 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 2      
45 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 186      
46 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
47 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 149      
48 Kjøttmeis Great Tit Parus major 52      
49 Trelerke Wood Lark Lullula arborea 5      
50 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 4 1    
51 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris 1      
52 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 6      
53 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 52      
54 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 23      
55 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 2057 845    
56 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 6      
57 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 2      
58 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 5      
59 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 22      
60 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 8 4 1  
61 Linerle White Wagtail Motacilla alba 1      
62 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 65 2 4  
63 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 77   4  
64 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 20 5    
65 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 492 220 124  
66 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 5      
67 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 77      
- Korsnebber Loxia sp. Loxia sp. 26   25  
68 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 43   20  
69 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 139 5 20  
70 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 14   3  
71 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2 1    
Antall arter 71

Observatører
EtternavnFornavnInit
AustadAnne-MarieAMA
FrantzenBjørnBFR
KleinJohannaJKL
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM
RøerJan ErikJER
SolbakkenKjetil AadneKAS
LangbråtenJonasJLA

Observasjonsturer
Sjøfuglbua
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Skollevoll
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
08:25 08:40 X X 15
08:41 11:40 X X 179
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
5 07:40 11:20 220 21 77
6 07:50 11:35 225 6 22
7 07:50 11:35 225 9 33
8 07:50 11:35 225 18 67
9 07:50 11:35 225 18 67
10 07:50 11:35 225 9 33
11 07:50 11:35 225 12 45
Skjærpiplerke 08:30 11:45 195 18 58
SUM         405

Tilleggsinformasjon
Strong wind SE

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793