Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 1992
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1992
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Grågås Greylag Goose Anser anser
5 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis
6 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
7 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
8 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
9 Dvergsvane Tundra Swan Cygnus columbianus
10 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Knekkand Garganey Spatula querquedula
13 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
14 Snadderand Gadwall Mareca strepera
15 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
16 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
17 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
18 Krikkand Common Teal Anas crecca
19 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
20 Bergand Greater Scaup Aythya marila
21 Stellerand Steller´s Eider Polysticta stelleri
22 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
23 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
24 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
25 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
26 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
27 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
28 Laksand Goosander Mergus merganser
29 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
30 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
31 Tårnseiler Common Swift Apus apus
32 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
33 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
34 Skogdue Stock Dove Columba oenas
35 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
36 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
37 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
38 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
39 Åkerrikse Corn Crake Crex crex
40 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
41 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
42 Trane Common Crane Grus grus
43 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
44 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
45 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
46 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
47 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
48 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
49 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
50 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
51 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
52 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
53 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
54 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
55 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
56 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
57 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
58 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
59 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
60 Brushane Ruff Calidris pugnax
61 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
62 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
63 Sandløper Sanderling Calidris alba
64 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
65 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
66 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
67 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
68 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
69 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
70 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
71 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
72 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
73 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
74 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
75 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
76 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
77 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
78 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
79 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
80 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
81 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
82 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
83 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
84 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
85 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
86 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
87 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
88 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
89 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
90 Hvitvingesvartterne White-winged Tern Chlidonias leucopterus
91 Storjo Great Skua Stercorarius skua
92 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
93 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
94 Fjelljo Long-tailed Jaeger Stercorarius longicaudus
95 Alkekonge Little Auk Alle alle
96 Lomvi Common Murre Uria aalge
97 Alke Razorbill Alca torda
98 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
99 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
100 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
101 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
102 Islom Common Loon Gavia immer
103 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
104 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
105 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
106 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
107 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
108 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
109 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
110 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
111 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
112 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
113 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
114 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
115 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
116 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
117 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
118 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
119 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
120 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
121 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
122 Haukugle Northern Hawk Owl Surnia ulula
123 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
124 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
125 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
126 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
127 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
128 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
129 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
130 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
131 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
132 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
133 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
134 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
135 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
136 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
137 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
138 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
139 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
140 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
141 Skjære Common Magpie Pica pica
142 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
143 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
144 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
145 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
146 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
147 Ravn Common Raven Corvus corax
148 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
149 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
150 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
151 Løvmeis Marsh Tit Poecile palustris
152 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
153 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
154 Kjøttmeis Great Tit Parus major
155 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
156 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
157 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
158 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
159 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
160 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
161 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
162 Amursvale Red-rumped Swallow Cecropis daurica
163 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
164 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
165 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
166 Brunsanger Dusky Warbler Phylloscopus fuscatus
167 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
168 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
169 Østsanger Greenish Warbler Phylloscopus trochiloides
170 Trostesanger Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus
171 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
172 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
173 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola
174 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
175 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
176 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
177 Spottesanger Melodious Warbler Hippolais polyglotta
178 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
179 Sumpsanger Savi´s Warbler Locustella luscinioides
180 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
181 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
182 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
183 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
184 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
185 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
186 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
187 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
188 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
189 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
190 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
191 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
192 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
193 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
194 Svartflekktrost Dusky Thrush Turdus naumanni
195 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
196 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
197 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
198 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
199 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
200 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
201 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
202 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
203 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
204 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
205 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
206 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
207 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
208 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
209 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
210 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
211 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
212 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
213 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
214 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
215 Linerle White Wagtail Motacilla alba
216 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
217 Markpiplerke Tawny Pipit Anthus campestris
218 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
219 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
220 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
221 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
222 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
223 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
224 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
225 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
226 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
227 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
228 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
229 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
230 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
231 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
232 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
233 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
234 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
235 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
236 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
237 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
238 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
239 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
240 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
241 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 241

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793