Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 1992
<< I dag >>
 MTOTFLS
40       1234
41 567891011
42 12131415161718
43 19202122232425
44 262728293031  


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla 6      
2 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 1 1    
3 Grågås Greylag Goose Anser anser 37 7 5  
4 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 1      
5 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus 4      
6 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 14      
7 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata 5      
8 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 64   18  
9 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 77      
10 Krikkand Common Teal Anas crecca 150      
11 Bergand Greater Scaup Aythya marila 2      
12 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 32   25  
13 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 7   7  
14 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 15   15  
15 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 3   1  
16 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 1      
17 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena 1      
18 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 36      
19 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 2      
20 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 5      
21 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 2      
22 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
23 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1      
24 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 200      
25 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 5      
26 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 1      
27 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 8      
28 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2      
29 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 2      
30 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 2      
31 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 50      
32 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 300      
33 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 10      
34 Lomvi Common Murre Uria aalge 2      
35 Alke Razorbill Alca torda 9   8  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 5   5  
36 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 7 1 6  
37 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1   1  
- Ub. Små-/storlom Red-throated Loon/Black-throated Loon Gavia stellata/arctica 8   8  
- Ub. Is-/gulnebblom Common Loon/Yellow-billed Loon Gavia immer/adamsii 1   1  
38 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 10      
39 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 603   600  
40 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 3   1  
41 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 15      
42 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 2      
43 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 2      
44 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus 2      
45 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus 1      
46 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 10      
47 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
48 Skjære Common Magpie Pica pica 5      
49 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 200      
50 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
51 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 100      
52 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
53 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 50      
54 Kjøttmeis Great Tit Parus major 10      
55 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 100      
56 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris 5      
57 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 8      
58 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 3      
59 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 4      
60 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 50      
61 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 100      
62 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea 1      
63 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 7      
64 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus 1      
65 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 2000      
66 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
67 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 3      
68 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
69 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 15      
70 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 1      
71 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 5      
72 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 15      
73 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
74 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 1      
75 Linerle White Wagtail Motacilla alba 3      
76 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi 1      
77 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 150      
78 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 65      
79 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 5      
80 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 50      
81 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 20      
82 Bergirisk Twite Linaria flavirostris 70      
83 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 70      
84 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 100      
85 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 2      
86 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis 2      
87 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 40      
88 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 15      
Antall arter 88

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:00 09:00 X X 120
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793