Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2006
<< I dag >>
 MTOTFLS
181234567
19 891011121314
20 15161718192021
21 22232425262728
22 293031        


1. 1. Mai
17. 17. Mai
25. Kristi Himmelfartsdag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 4      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 1   1  
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 25      
4 Snadderand Gadwall Anas strepera 2      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 14   2  
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 10      
7 Knekkand Garganey Anas querquedula 4      
8 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 3      
9 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 20   20  
10 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 30      
11 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 20   20  
12 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 4      
13 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 3 3    
14 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 15      
15 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 5   2  
16 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 5 2    
17 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2      
18 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus 1      
19 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 2      
20 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
21 Trane Common Crane Grus grus 2      
22 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 8      
23 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 10      
24 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 35      
25 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 40      
26 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 2      
27 Brushane Ruff Calidris pugnax 5      
28 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
29 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa 1      
30 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1      
31 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 40      
32 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 10      
33 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 1      
34 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 8      
35 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 6      
36 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 6      
37 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 5      
38 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 30      
39 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 50      
40 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 60      
41 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 50      
42 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 20      
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 2   2  
43 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 13   13  
44 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 10      
45 Skogdue Stock Dove Columba oenas 4      
46 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 40      
47 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 5      
48 Tårnseiler Common Swift Apus apus 1      
49 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 3      
50 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 1      
51 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla 1      
52 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 30      
53 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 5      
54 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 50      
55 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 8      
56 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 40      
57 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 4      
58 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
- Gulerle, underarten thunbergi Grey-headed Wagtail Motacilla flava thunbergi 1      
59 Linerle White Wagtail Motacilla alba 20      
60 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 5      
61 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 4      
62 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros 1      
63 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 20      
64 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 30      
65 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 50      
66 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 10      
67 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 25      
68 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 10      
69 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 6      
70 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 5      
71 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 1      
72 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 8      
73 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 15      
74 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 6      
75 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix 1      
76 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 10      
77 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 50      
78 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 5      
79 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 1      
80 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 9      
81 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 4      
82 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius 2      
83 Skjære Common Magpie Pica pica 10      
84 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 15      
85 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 15      
86 Ravn Common Raven Corvus corax 2      
87 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 40      
88 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 15      
89 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 4      
90 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 40      
91 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 15      
92 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 5      
93 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 25      
94 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 20      
95 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 15      
96 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 10      
Antall arter 96

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793