Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 2012
<< I dag >>
 MTOTFLS
35           12
36 3456789
37 10111213141516
38 17181920212223
39 24252627282930


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 4      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 3      
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 3      
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 1      
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 1      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 45      
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 58      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 9      
9 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1   1  
10 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 14   3  
11 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 4 1 3  
12 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 5      
13 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
14 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
15 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 3      
16 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
17 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 3      
18 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 4      
19 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 10      
20 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 21      
21 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 2      
22 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa 3      
23 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 9      
24 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 6      
25 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 1      
26 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 70 55    
27 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 58      
28 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 50      
29 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 3      
30 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 11      
31 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 1      
32 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor 1      
33 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 27      
34 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 15      
35 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 3      
36 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 110      
37 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus 1      
38 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 60      
39 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 2      
40 Linerle White Wagtail Motacilla alba 11      
41 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 5      
42 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 6      
43 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 26      
44 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 1      
45 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 1      
46 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 38      
47 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
48 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 1      
49 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
50 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
51 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 9      
52 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 2      
53 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 50      
54 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 1      
55 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 10      
56 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 250      
57 Kjøttmeis Great Tit Parus major 15      
58 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 2      
59 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius 3      
60 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
61 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes 4      
62 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 40      
63 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 45      
64 Ravn Common Raven Corvus corax 1      
65 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 50      
66 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 20      
67 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 8      
68 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 200      
69 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 25      
70 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 3      
71 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
72 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 25      
73 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 43      
74 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 3      
75 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 10      
76 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 15      
77 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 1      
78 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 21      
79 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 14      
Antall arter 79

Observatører
EtternavnFornavnInit
BirkelandGeirGBI
CopeRichardRDC
OlsenTor, ATAO

Observasjonsturer
Gunnarshaug
Fyret
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:30 14:45 X X 435
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng   X    
Sjø   X    
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 06:30 15:00 510 36 306
4 06:30 15:00 510 9 76
5 06:30 15:00 510 21 178
6 06:30 15:00 510 6 51
7 06:30 15:00 510 9 76
8 06:30 15:00 510 18 153
9 06:30 15:00 510 18 153
10 06:30 15:00 510 9 76
11 06:30 15:00 510 12 102
SUM         1173

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793