Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2013
<< I dag >>
 MTOTFLS
18     12345
19 6789101112
20 13141516171819
21 20212223242526
22 2728293031    


1. 1. Mai
9. Kristi Himmelfartsdag
17. 17. Mai
19. Pinsedag
20. 2. Pinsedag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 7 3 2  
2 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 23 3 1  
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 2   2  
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 7      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 14      
7 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 2   2  
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 80 23 18  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 2   2  
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 124 101 23  
11 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 5   5  
12 Laksand Goosander Mergus merganser 3   3  
13 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 19 9 9  
14 Skogdue Stock Dove Columba oenas 2      
15 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 3      
16 Trane Common Crane Grus grus 2      
17 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 45 40    
18 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 149      
19 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 20      
20 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 25      
21 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4      
22 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1 1    
23 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa 1      
24 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 1      
25 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
26 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 3      
27 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 1      
28 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 1      
29 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 4      
30 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 10      
31 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus 1 1    
32 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus 1 1    
33 Lomvi Common Murre Uria aalge 1   1  
34 Alke Razorbill Alca torda 1 1    
35 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1   1  
36 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 22      
37 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 102 11 2  
38 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 55 15    
39 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 113 4    
40 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 70 6    
41 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 26 23 3  
42 Islom Common Loon Gavia immer 1      
43 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 20 11 9  
44 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 39 24 6  
45 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 7 1 6  
46 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
47 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla 1      
48 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 3      
49 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
50 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
51 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 55   26  
52 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 16   10  
53 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
54 Ravn Common Raven Corvus corax 3      
55 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
56 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 4      
57 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 48      
58 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 1      
59 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 59      
60 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 87      
61 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 71      
62 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 4      
63 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 16      
64 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 2      
65 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 3      
66 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 5      
67 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 117      
68 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 11      
69 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 15      
70 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 6      
71 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 10      
72 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros 1      
73 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 3      
74 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 50      
75 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 7      
76 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 18      
77 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 6      
- Gulerle, underarten flavissima Yellow Wagtail Motacilla flava flavissima 2      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 4      
78 Linerle White Wagtail Motacilla alba 49      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 2      
79 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 169      
80 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 8      
81 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 6      
82 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 78      
83 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 11      
84 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 147   57  
85 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 7      
86 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 6      
87 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 8      
88 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 25      
89 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 31      
Antall arter 89

Observatører
EtternavnFornavnInit
BirkelandGeirGBI
RøerJan ErikJER
WoldMargretheMWO
GundersenGunnarGGU

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Ura
Grettestø
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
06:50 13:15 X X 385
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:50 14:30 580 36 348
4 04:50 14:30 580 9 87
5 04:50 14:45 595 21 208
6 04:50 14:45 595 6 59
7 04:50 14:45 595 9 89
8 04:50 14:45 595 18 178
9 04:50 14:45 595 18 178
10 04:50 14:45 595 9 89
11 04:50 14:45 595 12 119
31 04:40 11:40 420 9 63
32 04:40 11:40 420 9 63
33 04:40 11:40 420 9 63
34 04:40 11:40 420 9 63
SUM         1609

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793