Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juli 1998
<< I dag >>
 MTOTFLS
27     12345
28 6789101112
29 13141516171819
30 20212223242526
31 2728293031    


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 26      
2 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 1      
3 Krikkand Common Teal Anas crecca 3      
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 2      
5 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 2 2    
6 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 49 4 5  
7 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 11   11  
8 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 3   3  
9 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 2 2    
10 Laksand Goosander Mergus merganser 1      
11 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 1      
12 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 78 78    
13 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 220 220    
14 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 1 1    
15 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
16 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
17 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 10      
18 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 10      
19 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 20      
20 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 3      
21 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 3      
22 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 9      
23 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 150      
24 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
25 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 2      
26 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus 1 1    
27 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus 1      
28 Storjo Great Skua Stercorarius skua 4 4    
29 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 60      
30 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 50      
31 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 100      
32 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 100      
33 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 50      
34 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 46 46    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 2 2    
35 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 7 7    
36 Lomvi Common Murre Uria aalge 2 2    
37 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 7      
38 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
39 Tårnseiler Common Swift Apus apus 70      
40 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 15      
41 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 10      
42 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 25      
43 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 10      
44 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 15      
45 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 4      
46 Linerle White Wagtail Motacilla alba 9      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 8      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
47 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 20      
48 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 20      
49 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
50 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 5      
51 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 1      
52 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 1      
53 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 2      
54 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 1      
55 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 5      
56 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
57 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 20      
58 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 400      
59 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 3      
60 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 12      
61 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 10      
62 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 2      
63 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 1      
64 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 60      
65 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea 10      
66 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 3      
Antall arter 66

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793