Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2017
Frivillige 2016
Frivillige 2015
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Overnatting
Omvisning
Skoleprosjekt
Publikasjoner
2011-2017
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden





E-mail

Artsliste Lista fuglestasjon
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste Lista fuglestasjon
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Dvergsvane Tundra Swan Cygnus columbianus
3 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
4 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
5 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
7 Grågås Greylag Goose Anser anser
8 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus
9 Snøgås Snow Goose Chen caerulescens
10 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
11 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
12 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
13 Rødhalsgås Red-breasted Goose Branta ruficollis
14 Rustand Ruddy Shelduck Tadorna ferruginea
15 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
16 Mandarinand Mandarin Duck Aix galericulata
17 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
18 Amerikablesand American Wigeon Anas americana
19 Snadderand Gadwall Anas strepera
20 Krikkand Common Teal Anas crecca
21 Amerikakrikkand Green-winged Teal Anas carolinensis
22 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
23 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
24 Knekkand Garganey Anas querquedula
25 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
26 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
27 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
28 Bergand Greater Scaup Aythya marila
29 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
30 Praktærfugl King Eider Somateria spectabilis
31 Stellerand Steller´s Eider Polysticta stelleri
32 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
33 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
34 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
35 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
36 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
37 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
38 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
39 Laksand Goosander Mergus merganser
40 Orrfugl Black Grouse Tetrao tetrix
41 Rapphøne Grey Partridge Perdix perdix
42 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
43 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
44 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
45 Islom Great Northern Loon Gavia immer
46 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
47 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
48 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
49 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
50 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
51 Svarthalsdykker Black-necked Grebe Podiceps nigricollis
52 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
53 Gulnebblire Cory´s Shearwater Calonectris diomedea
54 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
55 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
56 Balearlire Balearic Shearwater Puffinus mauretanicus
57 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
58 Stormsvale Leach´s Storm-petrel Oceanodroma leucorhoa
59 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
60 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
61 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
62 Rørdrum Great Bittern Botaurus stellaris
63 Natthegre Black-crowned Night Heron Nycticorax nycticorax
64 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta
65 Egretthegre Great Egret Egretta alba
66 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
67 Svartstork Black Stork Ciconia nigra
68 Stork White Stork Ciconia ciconia
69 Bronseibis Glossy Ibis Plegadis falcinellus
70 Skjestork Eurasian Spoonbill Platalea leucorodia
71 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
72 Svartglente Black Kite Milvus migrans
73 Glente Red Kite Milvus milvus
74 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
75 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
76 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
77 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
78 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
79 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
80 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
81 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
82 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
83 Kongeørn Golden Eagle Aquila chrysaetos
84 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
85 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
86 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
87 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
88 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
89 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
90 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
91 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
92 Myrrikse Spotted Crake Porzana porzana
93 Åkerrikse Corn Crake Crex crex
94 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
95 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
96 Trane Common Crane Grus grus
97 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
98 Avosett Pied Avocet Recurvirostra avosetta
99 Triel Stone-curlew Burhinus oedicnemus
100 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
101 Rødbrystlo Caspian Plover Charadrius asiaticus
102 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
103 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
104 Kanadalo American Golden Plover Pluvialis dominica
105 Sibirlo Pacific Golden Plover Pluvialis fulva
106 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
107 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
108 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
109 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
110 Sandløper Sanderling Calidris alba
111 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
112 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
113 Bonapartesnipe White-rumped Sandpiper Calidris fuscicollis
114 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
115 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
116 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
117 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
118 Fjellmyrløper Broad-billed Sandpiper Calidris falcinellus
119 Rustsnipe Buff-breasted Sandpiper Calidris subruficollis
120 Brushane Ruff Calidris pugnax
121 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
122 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
123 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
124 Langnebbekkasinsnipe Long-billed Dowitcher Limnodromus scolopaceus
125 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
126 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
127 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
128 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
129 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
130 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
131 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
132 Damsnipe Marsh Sandpiper Tringa stagnatilis
133 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
134 Gulbeinsnipe Lesser Yellowlegs Tringa flavipes
135 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
136 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
137 Tereksnipe Terek Sandpiper Xenus cinereus
138 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
139 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
140 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
141 Polarsvømmesnipe Grey phalarope Phalaropus fulicarius
142 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
143 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
144 Fjelljo Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus
145 Storjo Great Skua Stercorarius skua
146 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Larus melanocephalus
147 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
148 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
149 Kanadahettemåke Bonaparte´s Gull Larus philadelphia
150 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
151 Lattermåke Laughing gull Leucophaeus atricilla
152 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
153 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
154 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
155 Kaspimåke Caspian Gull Larus cachinnans
156 Gulbeinmåke Yellow-legged Gull Larus michahellis
157 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
158 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
159 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
160 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
161 Franklinmåke Franklin's Gull Larus pipixcan
162 Sandterne Gull-billed Tern Gelochelidon nilotica
163 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
164 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
165 Rosenterne Roseate Tern Sterna dougallii
166 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
167 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
168 Dvergterne Little Tern Sternula albifrons
169 Hvitkinnsvartterne Whiskered Tern Chlidonias hybrida
170 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
171 Hvitvingesvartterne White-winged Tern Chlidonias leucopterus
172 Lomvi Common Murre Uria aalge
173 Polarlomvi Brünnich´s Murre Uria lomvia
174 Alke Razorbill Alca torda
175 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
176 Alkekonge Little Auk Alle alle
177 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
178 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
179 Skogdue Stock Dove Columba oenas
180 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
181 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
182 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
183 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
184 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
185 Snøugle Snowy Owl Bubo scandiacus
186 Haukugle Northern Hawk Owl Surnia ulula
187 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
188 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
189 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
190 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
191 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
192 Nattravn European Nigthjar Caprimulgus europaeus
193 Pigghaleseiler White-throated Needletail Hirundapus caudacutus
194 Tårnseiler Common Swift Apus apus
195 Isfugl Common Kingfisher Alcedo atthis
196 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
197 Hærfugl Eurasian Hoopoe Upupa epops
198 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
199 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
200 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
201 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
202 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
203 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
204 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
205 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
206 Kalanderlerke Calandra Lark Melanocorypha calandra
207 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
208 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
209 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
210 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
211 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
212 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
213 Amursvale Red-rumped Swallow Cecropis daurica
214 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
215 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
216 Markpiplerke Tawny Pipit Anthus campestris
217 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
218 Tundrapiplerke Pechora Pipit Anthus gustavi
219 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
220 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
221 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
222 Vannpiplerke Water Pipit Anthus spinoletta
223 Myrpiplerke Buff-bellied Pipit Anthus rubescens
224 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
225 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
226 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
227 Linerle White Wagtail Motacilla alba
228 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
229 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
230 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
231 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
232 Sibirjernspurv Sibirian Accentor Prunella montanella
233 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
234 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
235 Sørnattergal Common Nightingale Luscinia megarhynchos
236 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
237 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
238 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
239 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
240 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
241 Asiasvartstrupe Siberian Stonechat Saxicola maurus
242 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
243 Svartstrupesteinskvett Pied Wheatear Oenanthe pleschanka
244 Ørkensteinskvett Desert Wheatear Oenanthe deserti
245 Steintrost Rock Thrush Monticola saxatilis
246 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
247 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
248 Svartflekktrost Dusky Thrush Turdus naumanni
249 Svartstrupetrost Black-throated Thrush Turdus ruficollis atrogularis
250 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
251 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
252 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
253 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
254 Starrsanger Pallas´s Grasshopper Warbler Locustella certhiola
255 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
256 Sumpsanger Savi´s Warbler Locustella luscinioides
257 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
258 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
259 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola
260 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
261 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
262 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
263 Trostesanger Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus
264 Tartarsanger Booted Warbler Iduna caligata
265 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
266 Spottesanger Melodious Warbler Hippolais polyglotta
267 Rødstrupesanger Subalpine Warbler Sylvia cantillans
268 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
269 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
270 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
271 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
272 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
273 Østsanger Greenish Warbler Phylloscopus trochiloides
274 Fuglekongesanger Pallas´s Leaf Warbler Phylloscopus proregulus
275 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
276 Brunsanger Dusky Warbler Phylloscopus fuscatus
277 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
278 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
279 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
280 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
281 Rødtoppfuglekonge Firecrest Regulus ignicapilla
282 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
283 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
284 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
285 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
286 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
287 Løvmeis Marsh Tit Poecile palustris
288 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
289 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
290 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
291 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
292 Kjøttmeis Great Tit Parus major
293 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
294 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
295 Pungmeis Eurasian Penduline Tit Remiz pendulinus
296 Pirol Eurasian Golden Oriole Oriolus oriolus
297 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
298 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
299 Krattvarsler Southern Grey Shrike Lanius meridionalis
300 Rødhodevarsler Woodchat Shrike Lanius senator
301 Hvitpannevarsler Masked Shrike Lanius nubicus
302 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
303 Skjære Common Magpie Pica pica
304 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
305 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
306 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
307 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
308 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
309 Ravn Common Raven Corvus corax
310 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
311 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
312 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
313 Middelhavsspurv Spanish Sparrow Passer hispaniolensis
314 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
315 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
316 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
317 Gulirisk European Serin Serinus serinus
318 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
319 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
320 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
321 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
322 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
323 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
324 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
325 Polarsisik Arctic Redpoll Carduelis hornemanni
326 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
327 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
328 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
329 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
330 Konglebit Pine Grosbeak Pinicola enucleator
331 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
332 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
333 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
334 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
335 Hvithodespurv Pine Bunting Emberiza leucocephalos
336 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
337 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
338 Rødbrystspurv Gray-necked Bunting Emberiza buchanani
339 Vierspurv Rustic Bunting Emberiza rustica
340 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
341 Sibirspurv Yellow-breasted Bunting Emberiza aureola
342 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
343 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
Antall arter 343

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793