Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 1992
<< I dag >>
 MTOTFLS
36   123456
37 78910111213
38 14151617181920
39 21222324252627
40 282930        


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 1      
2 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 1   1  
3 Krikkand Common Teal Anas crecca 75      
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 20      
5 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 20      
6 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 10   10  
7 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 11   1  
8 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 1      
9 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
10 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 1      
11 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
12 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 4      
13 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
14 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
15 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 14 10    
16 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 2      
17 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 36      
18 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 1      
19 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 2      
20 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 2      
21 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 1      
22 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 71      
23 Brushane Ruff Calidris pugnax 7      
24 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
25 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 2      
26 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 4      
27 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 25      
28 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
29 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 1      
30 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
31 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 13      
32 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 9      
33 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus 1      
34 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus 1      
35 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 12      
36 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 15      
37 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 250   250  
38 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 70   70  
39 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 80   80  
40 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 2      
41 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 5      
42 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 27      
43 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 1      
44 Tårnseiler Common Swift Apus apus 7      
45 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 7      
46 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 15      
47 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 30      
48 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 150      
49 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus 1      
50 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 15      
51 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 25      
52 Linerle White Wagtail Motacilla alba 20      
53 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
54 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
55 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 30      
56 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 25      
57 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 6      
58 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 3      
59 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 3      
60 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 3      
61 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 10      
62 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 10      
63 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 7      
64 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea 2      
65 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
66 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 19      
67 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 30      
68 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 1500      
69 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 15      
70 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 20      
71 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 1      
72 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 10      
73 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 5      
74 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 3      
75 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 3      
76 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus 1      
77 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 3      
78 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana 1      
79 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 5      
Antall arter 79

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:30 08:30 X X 60
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793