Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juli 2010
<< I dag >>
 MTOTFLS
26       1234
27 567891011
28 12131415161718
29 19202122232425
30 262728293031  


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis 1      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 14      
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 3      
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 6      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 9      
6 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 5   5  
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 120      
8 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 7 3 4  
9 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1   1  
10 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 1      
11 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 3   3  
12 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 2 1 1  
13 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 300   300  
14 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus 1   1  
15 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 150 150    
16 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 25      
17 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 10      
18 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
19 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
20 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 7      
21 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 8      
22 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 1      
23 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 105   105  
24 Sandløper Sanderling Calidris alba 7   7  
25 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 27   14  
26 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 15 2 10  
27 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 7      
28 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 28      
29 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 12   8  
30 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 14      
31 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 5      
32 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 17      
33 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 260      
34 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 20      
35 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 30      
36 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 140      
37 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 45      
38 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 2 1 1  
39 Lomvi Common Murre Uria aalge 3   3  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 9   9  
40 Alke Razorbill Alca torda 1   1  
41 Tårnseiler Common Swift Apus apus 30      
42 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 11      
43 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 15      
44 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 40      
45 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 5      
46 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 24      
47 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 10      
48 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
49 Linerle White Wagtail Motacilla alba 40      
50 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
51 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros 2      
52 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 1      
53 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 46      
54 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
55 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 10      
56 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 5      
57 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 5      
58 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 2      
59 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 10      
60 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
61 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 3      
62 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
63 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 1      
64 Kjøttmeis Great Tit Parus major 2      
65 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
66 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 5      
67 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 180      
68 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 25      
69 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 30      
70 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 5      
71 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
72 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 12      
73 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 18      
74 Bergirisk Twite Linaria flavirostris 1      
75 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 8      
76 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 7      
77 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 2      
78 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 78

Observatører
EtternavnFornavnInit
CopeRichardRDC

Observasjonsturer
Gunnarshaug
Fyret
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
4 07:45 10:00 135 9 20
5 04:00 16:00 720 21 252
6 04:00 16:00 720 6 72
7 04:00 16:00 720 9 108
8 04:00 16:00 720 18 216
9 04:00 16:00 720 18 216
10 04:00 16:00 720 9 108
11 04:00 16:00 720 12 144
2 (="Be") 04:00 16:00 720 9 108
SUM         1244

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793