Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 2010
<< I dag >>
 MTOTFLS
39         123
40 45678910
41 11121314151617
42 18192021222324
43 25262728293031


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 9      
2 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 21      
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 25      
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 4      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 25      
6 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 1      
7 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 1   1  
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 10      
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 25 4 21  
10 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 10      
11 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2   2  
12 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 9   7  
13 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 11 4 7  
14 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 10      
15 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 3   1  
16 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
17 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
18 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
19 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
20 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 2   2  
21 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 2      
22 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 6   6  
23 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 3      
24 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 6   6  
25 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 20      
26 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 1      
27 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1   1  
28 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 1      
29 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 1   1  
30 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 7   7  
31 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 1      
32 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 40      
33 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 15      
34 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 1   1  
35 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 1 1    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 10   10  
36 Alke Razorbill Alca torda 10   10  
37 Trelerke Wood Lark Lullula arborea 3      
38 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 50      
39 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 1      
40 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
41 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 12      
42 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 1      
43 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 3      
44 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
45 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 6      
46 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 2      
47 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 1      
48 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
49 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
50 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
51 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 10      
52 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 25      
53 Kjøttmeis Great Tit Parus major 4      
54 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 3      
55 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
56 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
57 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 175      
58 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 1      
59 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 150      
60 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 650      
61 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 1      
62 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 3      
63 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 400      
64 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 25      
65 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 6      
66 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 2      
67 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 25      
68 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 35      
Antall arter 68

Observatører
EtternavnFornavnInit
BunesVegardVBU
CopeRichardRDC
RøerJan ErikJER

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Verevågen
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
08:30 12:00 X X 210
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Ingen ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793