Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


August 1996
<< I dag >>
 MTOTFLS
31       1234
32 567891011
33 12131415161718
34 19202122232425
35 262728293031  


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 1473   1473  
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 4      
3 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 6      
4 Krikkand Common Teal Anas crecca 75      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 50      
6 Knekkand Garganey Anas querquedula 2      
7 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 1      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 50      
9 Laksand Goosander Mergus merganser 2      
10 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 10      
11 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 75   60  
12 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 3   1  
13 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 8      
14 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
15 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 6      
16 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus 1      
17 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
18 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo 2      
19 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
20 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 210 200    
21 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 55      
22 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 145      
23 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 1      
24 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 20      
25 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 105      
26 Sandløper Sanderling Calidris alba 3      
27 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 1      
28 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea 2      
29 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 440      
30 Brushane Ruff Calidris pugnax 12      
31 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 18      
32 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 3      
33 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 8      
34 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 47      
35 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 15      
36 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 25      
37 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 10      
38 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 3      
39 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 40      
40 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 15      
41 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 8      
42 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 65   45  
43 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 75   50  
44 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 130   70  
45 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 150      
46 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 60      
47 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 1      
48 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 1   1  
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 8   8  
49 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 1      
50 Skogdue Stock Dove Columba oenas 2      
51 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 12      
52 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 3      
53 Tårnseiler Common Swift Apus apus 70      
54 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 5      
55 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 2      
56 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 250      
57 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 8      
58 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 42      
59 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 150      
60 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 10      
61 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 38      
62 Linerle White Wagtail Motacilla alba 50      
63 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
64 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 4      
65 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica 1      
66 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 2      
67 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 30      
68 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 15      
69 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 2      
70 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
71 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 5      
72 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 2      
73 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria 3      
74 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 1      
75 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 5      
76 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 5      
77 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
78 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 100      
79 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 20      
80 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 5      
81 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 2      
82 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 1      
83 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 15      
84 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 1      
85 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
86 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 1      
87 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
88 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 30      
89 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 40      
90 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 300      
91 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 40      
92 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 20      
93 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 25      
94 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 2      
95 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 13      
96 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 5      
97 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 40      
98 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 2      
99 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 10      
100 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 3      
101 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 10      
Antall arter 101

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793