Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 2003
<< I dag >>
 MTOTFLS
361234567
37 891011121314
38 15161718192021
39 22232425262728
40 2930          


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 1      
2 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons 1      
3 Grågås Greylag Goose Anser anser 48   35  
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 8      
5 Krikkand Common Teal Anas crecca 8      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 45      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 90      
8 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1   1  
9 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1 1    
10 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 500 500    
11 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 55   40  
12 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 12   12  
13 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 18 18    
14 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
15 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 1      
16 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
17 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 60      
18 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
19 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 5      
20 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 3      
21 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
22 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 4 3    
23 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 35      
24 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 13      
25 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 28      
26 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 18      
27 Sandløper Sanderling Calidris alba 2      
28 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 2      
29 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea 1      
30 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 45      
31 Brushane Ruff Calidris pugnax 13      
32 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 14      
33 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 3      
34 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 2      
35 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 15      
36 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 2      
37 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
38 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 6      
39 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 5      
40 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus 1 1    
41 Storjo Great Skua Stercorarius skua 25      
42 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 5   3  
43 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 7      
44 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 10      
45 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 70      
46 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 50      
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 2   2  
47 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 5   5  
48 Lomvi Common Murre Uria aalge 2 2    
49 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 6      
50 Skogdue Stock Dove Columba oenas 1      
51 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 10      
52 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 1      
53 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 2      
54 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 2      
55 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 10      
56 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 40      
57 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 14      
58 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 25      
59 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 10      
60 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 12      
61 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 3      
62 Linerle White Wagtail Motacilla alba 20      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 20      
63 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 5      
64 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 8      
65 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica 1      
66 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 2      
67 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 15      
68 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 22      
69 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 6      
70 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 1      
71 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 1      
72 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 1      
73 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 2      
74 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 3      
75 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 5      
76 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 10      
77 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 15      
78 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 10      
79 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea 2      
80 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 1      
81 Skjære Common Magpie Pica pica 4      
82 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes 1      
83 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 40      
84 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
85 Ravn Common Raven Corvus corax 2      
86 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 200      
87 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 5      
88 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 15      
89 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 40      
90 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 2      
91 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 10      
92 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
93 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 200      
94 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 100      
95 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 10      
96 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 10      
97 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula 1      
98 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 5      
99 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 99

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793