Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


September 2016
<< I dag >>
 MTOTFLS
35       1234
36 567891011
37 12131415161718
38 19202122232425
39 2627282930    


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 1      
- Ringgås, underarten bernicla Dark-bellied Brent Goose Branta bernicla bernicla 1      
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 4 4    
4 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope 27      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 20      
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 12 2    
7 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 3 2 1  
8 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 3   2  
9 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 61 10 4  
10 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 15 7    
11 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
12 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 1      
13 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
14 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 10      
15 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 5      
16 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
17 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 1 1    
18 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 9 4    
19 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola 2   1  
20 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 7      
21 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 6      
22 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 21      
23 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 1      
24 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 2 2    
25 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 7      
26 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 3   3  
27 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 206 18 2  
28 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 55 8 1  
29 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 2      
30 Haukugle Northern Hawk Owl Surnia ulula 1      
31 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1      
32 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major 1      
33 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 16      
34 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 7      
35 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 4      
36 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 1140   2  
37 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus 1      
38 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 24      
39 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 7      
40 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 4      
41 Linerle White Wagtail Motacilla alba 5      
42 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 5      
43 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 6      
44 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 6      
45 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 9      
46 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 8      
47 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 3      
48 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 8      
49 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 3      
50 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 20      
51 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 3      
52 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 2      
53 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 4      
54 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 62      
55 Kjøttmeis Great Tit Parus major 6      
56 Skjære Common Magpie Pica pica 23      
57 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 11      
58 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 37      
59 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 180      
60 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 21      
61 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 22      
62 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 4      
63 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 6      
64 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 14      
65 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 30 7    
66 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 23      
67 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 46      
68 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula 1      
69 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 1      
70 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 16      
71 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 71

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM
SelvågEinarESE
TirriInaINT
LangbråtenJonasJLA

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Vågsvoll
Låien
Ogmundsrøysa
v/Steinodden
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
07:10 08:40 X X 90
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø   X    
Ringmerking
Ingen ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
Perleugle 21:00 23:59 179 0 0
SUM         0

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793