Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2016
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2016
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
4 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
5 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
6 Grågås Greylag Goose Anser anser
7 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
8 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
9 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
10 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
11 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
12 Snadderand Gadwall Anas strepera
13 Krikkand Common Teal Anas crecca
14 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
15 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
16 Knekkand Garganey Anas querquedula
17 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
18 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
19 Bergand Greater Scaup Aythya marila
20 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
21 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
22 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
23 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
24 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
25 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
26 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
27 Laksand Goosander Mergus merganser
28 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
29 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
30 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
31 Islom Great Northern Loon Gavia immer
32 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
33 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
34 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
35 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
36 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
37 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
38 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
39 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
40 Balearlire Balearic Shearwater Puffinus mauretanicus
41 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
42 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
43 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
44 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
45 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta
46 Egretthegre Great Egret Egretta alba
47 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
48 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
49 Svartglente Black Kite Milvus migrans
50 Glente Red Kite Milvus milvus
51 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
52 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
53 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
54 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
55 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
56 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
57 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
58 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
59 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
60 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
61 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
62 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
63 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
64 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
65 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
66 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
67 Trane Common Crane Grus grus
68 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
69 Avosett Pied Avocet Recurvirostra avosetta
70 Triel Stone-curlew Burhinus oedicnemus
71 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
72 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
73 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
74 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
75 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
76 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
77 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
78 Sandløper Sanderling Calidris alba
79 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
80 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
81 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
82 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
83 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
84 Brushane Ruff Calidris pugnax
85 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
86 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
87 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
88 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
89 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
90 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
91 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
92 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
93 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
94 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
95 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
96 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
97 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
98 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
99 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
100 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
101 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
102 Storjo Great Skua Stercorarius skua
103 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Larus melanocephalus
104 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
105 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
106 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
107 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
108 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
109 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
110 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
111 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
112 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
113 Sandterne Gull-billed Tern Gelochelidon nilotica
114 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
115 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
116 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
117 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
118 Lomvi Common Murre Uria aalge
119 Alke Razorbill Alca torda
120 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
121 Alkekonge Little Auk Alle alle
122 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
123 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
124 Skogdue Stock Dove Columba oenas
125 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
126 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
127 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
128 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
129 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
130 Haukugle Northern Hawk Owl Surnia ulula
131 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
132 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
133 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
134 Tårnseiler Common Swift Apus apus
135 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
136 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
137 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
138 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
139 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
140 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
141 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
142 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
143 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
144 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
145 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
146 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
147 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
148 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
149 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
150 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
151 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
152 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
153 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
154 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
155 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
156 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
157 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
158 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
159 Linerle White Wagtail Motacilla alba
160 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
161 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
162 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
163 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
164 Sibirjernspurv Sibirian Accentor Prunella montanella
165 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
166 Sørnattergal Common Nightingale Luscinia megarhynchos
167 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
168 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
169 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
170 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
171 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
172 Asiasvartstrupe Siberian Stonechat Saxicola maurus
173 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
174 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
175 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
176 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
177 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
178 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
179 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
180 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
181 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
182 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
183 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
184 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
185 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
186 Rødstrupesanger Subalpine Warbler Sylvia cantillans
187 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
188 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
189 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
190 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
191 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
192 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
193 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
194 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
195 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
196 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
197 Rødtoppfuglekonge Firecrest Regulus ignicapilla
198 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
199 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
200 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
201 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
202 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
203 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
204 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
205 Kjøttmeis Great Tit Parus major
206 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
207 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
208 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
209 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
210 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
211 Skjære Common Magpie Pica pica
212 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
213 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
214 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
215 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
216 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
217 Ravn Common Raven Corvus corax
218 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
219 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
220 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
221 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
222 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
223 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
224 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
225 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
226 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
227 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
228 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
229 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
230 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
231 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
232 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
233 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
234 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
235 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
236 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
237 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
238 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
239 Hvithodespurv Pine Bunting Emberiza leucocephalos
240 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
241 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
242 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
243 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 243

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793