Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2011
<< I dag >>
 MTOTFLS
17             1
18 2345678
19 9101112131415
20 16171819202122
21 23242526272829
22 3031          


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla 30      
- Ringgås, underarten hrota Pale-bellied Brant Goose Branta bernicla hrota 30 30    
2 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 18      
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 13      
5 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 27      
6 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 1      
7 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 8   8  
8 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 1      
9 Tårnseiler Common Swift Apus apus 60      
10 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
11 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 6      
12 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 15      
13 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 1      
14 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 9      
15 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 2      
16 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2      
17 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 81 61 20  
18 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 6      
19 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 30      
20 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 30      
21 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 50      
22 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 53      
23 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 1   1  
24 Storjo Great Skua Stercorarius skua 1   1  
25 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus 2   2  
26 Lomvi Common Murre Uria aalge 14 2 12  
27 Alke Razorbill Alca torda 7 2 5  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 6 2 4  
28 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 2   2  
29 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica 2 2    
30 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 49 43 6  
31 Islom Common Loon Gavia immer 2 2    
- Ub. Is-/gulnebblom Common Loon/Yellow-billed Loon Gavia immer/adamsii 1 1    
32 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 144 25 119  
33 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 94 88 6  
34 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 24 9    
35 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 10      
36 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
37 Skjære Common Magpie Pica pica 4      
38 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 30      
39 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 11      
40 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
41 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 10      
42 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 7      
43 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 42      
44 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 2      
45 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 2      
46 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 1      
47 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 4      
48 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 12      
49 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 3      
50 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 30      
51 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 5      
52 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 3      
53 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
54 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 12      
55 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 8      
56 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
57 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 4      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 4      
58 Linerle White Wagtail Motacilla alba 9      
59 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 16      
60 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 16      
61 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 6      
62 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 6      
63 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 15      
64 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 4      
65 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 20      
66 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 5      
Antall arter 66

Observatører
EtternavnFornavnInit
AbrahamsenJarl MariusJMA
GundersenGunnarGGU
VestølTellef BarøyTBV

Observasjonsturer
Gunnarshaug
Fyret
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
06:10 09:35 X X 205
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng     X  
Sjø   X    
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
4 03:45 10:00 375 9 56
5 03:45 10:00 375 21 131
6 03:45 11:00 435 6 43
7 03:45 11:00 435 9 65
8 03:45 11:00 435 18 130
9 03:45 11:00 435 18 130
10 03:45 11:00 435 9 65
11 03:45 11:00 435 12 87
31 03:45 09:00 315 9 47
32 03:45 09:00 315 9 47
33 03:45 09:00 315 9 47
34 03:45 09:00 315 9 47
SUM         898

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793