Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


April 1990
<< I dag >>
 MTOTFLS
13             1
14 2345678
15 9101112131415
16 16171819202122
17 23242526272829
18 30            


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 18 18    
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 10      
3 Krikkand Common Teal Anas crecca 1      
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 30      
5 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 30      
6 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 15      
7 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 4      
8 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 1      
- Ub. Små-/storlom Red-throated/black-throated diver Gavia stellata/arctica 1 1    
9 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena 1      
10 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 1      
11 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 3      
12 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 7 6    
13 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus 1      
14 Dvergfalk Merlin Falco columbarius 1      
15 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 70 70    
16 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 2      
17 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 30      
18 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 4      
19 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica 2      
20 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 6      
21 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 70 20    
22 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 30 10    
23 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 2 2    
24 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 200 100    
25 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 10      
26 Skogdue Stock Dove Columba oenas 1      
27 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 16      
28 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 30      
29 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 30      
30 Linerle White Wagtail Motacilla alba 8      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
31 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 1      
32 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 20      
33 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 8      
34 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 1      
35 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 8      
36 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 45      
37 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 3      
38 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
39 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
40 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 2      
41 Skjære Common Magpie Pica pica 1      
42 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 1      
43 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 4      
44 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 20      
45 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 300      
46 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 8      
47 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 20      
48 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 5      
49 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 8      
50 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 6      
51 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 2      
52 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 52

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793