Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juni 2002
<< I dag >>
 MTOTFLS
22           12
23 3456789
24 10111213141516
25 17181920212223
26 24252627282930


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 11      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 3 3    
3 Ringgås Brent Goose Branta bernicla 4 3    
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 15      
5 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 3      
6 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata 1      
7 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 30      
8 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 5      
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 190 110 80  
10 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 2   2  
11 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 2      
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 1   1  
13 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 2      
14 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 36 36    
- Dykkere Podiceps sp. Podiceps sp. 1 1    
15 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 15      
16 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 40      
17 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 25 25    
18 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 13 10    
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 20 15    
20 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 1      
21 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 5      
22 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 25      
23 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 1      
24 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 1      
25 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 6      
26 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 4      
27 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 1      
28 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus 4 4    
29 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 20      
30 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 40      
31 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 15      
32 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 30      
33 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 20      
34 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 2 2    
35 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 3 3    
36 Svartterne Black Tern Chlidonias niger 2      
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 2      
37 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 2      
38 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 8      
39 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 2      
40 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur 1      
41 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
42 Tårnseiler Common Swift Apus apus 25      
43 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 30      
44 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 20      
45 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 25      
46 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 5      
47 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 18      
48 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 2      
49 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 2      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 2      
50 Linerle White Wagtail Motacilla alba 3      
51 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 2      
52 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 5      
53 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 5      
54 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 15      
55 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
56 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 1      
57 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 5      
58 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 1      
59 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 3      
60 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 5      
61 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 1      
62 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 10      
63 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 2      
64 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
65 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 15      
66 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 5      
67 Ravn Common Raven Corvus corax 1      
68 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 150      
69 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 5      
70 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 5      
71 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 15      
72 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 2      
73 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 5      
74 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 20      
75 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 20      
76 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 20      
77 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 10      
78 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 78

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793