Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Oktober 1992
<< I dag >>
 MTOTFLS
40       1234
41 567891011
42 12131415161718
43 19202122232425
44 262728293031  


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla 9      
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 18      
3 Dvergsvane Tundra Swan Cygnus columbianus 3      
4 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus 2      
5 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 13      
6 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 55      
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 70      
8 Krikkand Common Teal Anas crecca 40      
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 38   30  
10 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 6 6    
11 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 5 5    
12 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 3   3  
13 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 1      
14 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 1      
15 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 3      
16 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 1      
17 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 7      
18 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus 2      
19 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 5      
20 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 60 60    
21 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 2      
22 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 5   5  
23 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 25      
24 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 50      
25 Alkekonge Little Auk Alle alle 50   50  
26 Lomvi Common Murre Uria aalge 10   10  
27 Alke Razorbill Alca torda 30   30  
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 30   30  
28 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1   1  
29 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 1   1  
30 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1   1  
- Ub. Små-/storlom Red-throated Loon/Black-throated Loon Gavia stellata/arctica 1   1  
31 Islom Common Loon Gavia immer 1 1    
32 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii 1 1    
33 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1      
34 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 10 10    
35 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 180   170  
36 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 5 2    
37 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1      
38 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 3      
39 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis 1      
40 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus 1      
41 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor 1      
42 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus 1      
43 Skjære Common Magpie Pica pica 3      
44 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 50      
45 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
46 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 50      
47 Ravn Common Raven Corvus corax 1      
48 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 10      
49 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 3      
50 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 40      
51 Kjøttmeis Great Tit Parus major 10      
52 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 70      
53 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
54 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 3      
55 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 15      
56 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 30      
57 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 700      
58 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 2      
59 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 3      
60 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 2      
61 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 2      
62 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 10      
63 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 25      
64 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 15      
65 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 3      
66 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 15      
67 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 20      
68 Bergirisk Twite Linaria flavirostris 6      
69 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 7      
70 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 9      
71 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 30      
72 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 10      
Antall arter 72

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer
Vågsvollvåjen
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
06:45 09:30 X   165
11:30 12:30 X   60
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793