Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Juli 2020
<< I dag >>
 MTOTFLS
27     12345
28 6789101112
29 13141516171819
30 20212223242526
31 2728293031    


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 29      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 25   2  
3 Krikkand Common Teal Anas crecca 19      
4 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 30      
5 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 1      
6 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 82      
7 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 10 8 2  
8 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 5   5  
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 9 3    
10 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 33 29 4  
11 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 88 46 16  
12 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 15 1 14  
13 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 11 2    
14 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
15 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus 1      
16 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
17 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 15   5 3
18 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 9 6    
19 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 3      
20 Sandløper Sanderling Calidris alba 4      
21 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea 1 1    
22 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 5      
23 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 1      
24 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 33      
25 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 4      
26 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 6      
27 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 11      
28 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 4      
29 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 9      
30 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 5 5    
31 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 207 5    
32 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 103 7    
33 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 61 22    
34 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 20      
35 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis 2 2    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 2 2    
36 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 7      
37 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 14      
38 Tårnseiler Common Swift Apus apus 61 5    
39 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 2      
40 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos 1      
41 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 45      
42 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 25      
43 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 89      
44 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 2      
45 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 3      
46 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 60      
47 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 31      
48 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 3      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
49 Linerle White Wagtail Motacilla alba 79      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 1      
50 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 3      
51 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
52 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 18      
53 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola 3      
54 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 35      
- Steinskvett, underarten oenanthe Northern Wheatear Oenanthe oenanthe oenanthe 3      
55 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 18      
56 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 5      
57 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 23      
58 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris 3      
59 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 4      
60 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 41      
61 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 1      
62 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 30      
63 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 23      
64 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 1      
65 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 2      
66 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 2      
67 Kjøttmeis Great Tit Parus major 16      
68 Skjære Common Magpie Pica pica 18      
69 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 59      
70 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 487      
71 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 88      
72 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 10      
73 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 69      
74 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 30      
75 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
76 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 3      
77 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 106      
78 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 84      
79 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 12      
80 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 23      
81 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 81

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM
RøerJan ErikJER

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Porsan
Ura
Borhauggarden
Vågsvoll
Skollevoll

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
04:55 05:25 X   30
05:26 07:55 X X 149
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:15 05:15 60 36 36
1 05:50 10:55 305 36 183
4 04:15 05:15 60 9 9
4 05:50 10:55 305 9 45
5 03:55 05:15 80 21 28
5 05:40 10:30 290 21 101
6 04:05 05:20 75 6 7
6 05:45 10:45 300 6 30
7 04:05 05:20 75 9 11
7 05:45 10:45 300 9 45
8 04:05 05:20 75 18 22
8 05:45 10:45 300 18 90
9 04:05 05:20 75 18 22
9 05:45 10:45 300 18 90
10 04:05 05:20 75 9 11
10 05:45 10:45 300 9 45
11 04:05 05:20 75 12 15
11 05:45 10:45 300 12 60
SUM         853

Tilleggsinformasjon
Raining 0450-0530

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793