Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2001
<< I dag >>
 MTOTFLS
18   123456
19 78910111213
20 14151617181920
21 21222324252627
22 28293031      


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
2 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 53      
3 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 3      
4 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 85 30 30  
5 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 2      
6 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 48 18 30  
7 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 5   5  
8 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 2      
9 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2 2    
10 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 25 25    
- Ub. Små-/storlom Red-throated/black-throated diver Gavia stellata/arctica 1   1  
- Ub. Is-/gulnebblom Great Northern/White-billed diver Gavia immer/adamsii 1 1    
11 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 8 8    
12 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 12 12    
13 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 80 80    
14 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 1 1    
15 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
16 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
17 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 22 8    
18 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 12      
19 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 47      
20 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 60      
21 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 1      
22 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 2      
23 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus 1      
24 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4      
25 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 2      
26 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 2      
27 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 12      
28 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 40      
29 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 20      
30 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 60      
31 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 15      
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 6 4 2  
32 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 3      
33 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 7      
34 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 4      
35 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
36 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 80      
37 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 4      
38 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 110      
39 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 10      
40 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 130      
41 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 15      
42 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
43 Linerle White Wagtail Motacilla alba 13      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 12      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
44 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes 1      
45 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 3      
46 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 4      
47 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 6      
48 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 35      
49 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 3      
50 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 50      
51 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 15      
52 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus 6      
53 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 1      
54 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 1      
55 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 23      
56 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 5      
57 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 2      
58 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 1      
59 Skjære Common Magpie Pica pica 5      
60 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 7      
61 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 14      
62 Ravn Common Raven Corvus corax 5      
63 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 35      
64 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 25      
65 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 15      
66 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 40      
67 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 2      
68 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 4      
69 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 1      
70 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 3      
71 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 45      
72 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 35      
73 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea 15      
74 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 15      
75 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus 2      
76 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 14      
77 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 25      
Antall arter 77

Observatører
EtternavnFornavnInit

Observasjonsturer

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng       X
Sjø       X
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793