Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos
Fuglefestival 2022

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2011
<< I dag >>
 MTOTFLS
17             1
18 2345678
19 9101112131415
20 16171819202122
21 23242526272829
22 3031          


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 7      
2 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 20      
4 Knekkand Garganey Spatula querquedula 1      
5 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata 1 1    
6 Snadderand Gadwall Mareca strepera 2      
7 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 4 4    
8 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 4      
9 Stjertand Northern Pintail Anas acuta 3      
10 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 23      
11 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 30 8    
12 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 6 6    
13 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 155 148 7  
14 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 19 15 2  
15 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix 2      
16 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
17 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 5      
18 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 132 118    
19 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 15      
20 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 75      
21 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 4      
22 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 11   5  
23 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4      
24 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa 1      
25 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 12      
26 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 1   1  
27 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 3      
28 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 7      
29 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 2      
30 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 1      
31 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 5 2    
32 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 55 35    
33 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 110 80    
34 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 210 50    
35 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 50      
36 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo 1 1    
37 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 4 2    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 1 1    
38 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus 2 2    
39 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus 3 1 2  
- Ub. polar-/tyvjo Stercorarius pomarinus/parasiticus Stercorarius pomarinus/parasiticus 1 1    
- Ub. lomvi/alke Guillemot/Razorbill Uria aalge/alca torda 5 5    
40 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 7 3 2  
41 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 550 550    
42 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 2 1 1  
43 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 5 5    
44 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 55 45    
45 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 24 18    
46 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 1      
47 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
48 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 6      
49 Ravn Common Raven Corvus corax 1      
50 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
51 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 15      
52 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 130      
53 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 115 15    
54 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 5      
55 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 6      
56 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
57 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 2      
58 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia 1      
59 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 5      
60 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 37      
61 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus 1      
62 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 4      
63 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 20      
64 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 4      
65 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 31      
66 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 12      
67 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 1      
68 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 1      
69 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 3      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 3      
70 Linerle White Wagtail Motacilla alba 13      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
71 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 20      
72 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 3      
73 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 3      
74 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 29      
75 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 6      
76 Bergirisk Twite Linaria flavirostris 4      
77 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 15      
78 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea 1      
- Gråsisik, underarten flammea Common Redpoll Acanthis flammea flammea 1      
79 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 25      
80 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 1      
81 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
82 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 8      
83 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 3      
84 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 84

Observatører
EtternavnFornavnInit
CopeRichardRDC
StølenTommy RogerTRS

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Steinodden
Fugletjønna
Lebeltet
Lebeltet sør
Lebeltet
Lebeltet nord
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land   X    
Terreng     X  
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:30 16:15 705 36 423
4 04:30 16:15 705 9 105
5 04:30 16:15 705 21 246
6 04:30 16:15 705 6 70
7 04:30 16:15 705 9 105
8 04:30 16:15 705 18 211
9 04:30 16:15 705 18 211
10 04:30 16:15 705 9 105
11 04:30 16:15 705 12 141
31 04:30 11:00 390 9 58
32 04:30 11:00 390 9 58
33 04:30 11:00 390 9 58
34 04:30 11:00 390 9 58
SUM         1855

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793