Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


August 2012
<< I dag >>
 MTOTFLS
31     12345
32 6789101112
33 13141516171819
34 20212223242526
35 2728293031    


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 3     1
2 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus 1   1  
3 Grågås Greylag Goose Anser anser 444   442  
4 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis 7      
5 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 10      
6 Krikkand Common Teal Anas crecca 49      
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 62      
8 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 94      
9 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 6   6  
10 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 2      
11 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 2 1 1  
12 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 2 2    
13 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus 1      
14 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus 3      
15 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 300 300    
16 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 98 47 12  
17 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 83 2 67  
18 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 5 4    
19 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 2      
20 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus 2      
21 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 3      
22 Trane Common Crane Grus grus 2      
23 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 39   37  
24 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 28 9 2  
25 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 60      
26 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 5      
27 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus 157 36 112  
28 Sandløper Sanderling Calidris alba 7 4 1  
29 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta 3 1    
30 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 1 1    
31 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 325      
32 Brushane Ruff Calidris pugnax 3      
33 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 20      
34 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 32 25 5  
35 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus 1      
36 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 25      
37 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 13      
38 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 6      
39 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 10      
40 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 28      
41 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 8      
42 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus 1 1    
43 Storjo Great Skua Stercorarius skua 10      
44 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus 1 1    
45 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 19      
46 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 23      
47 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 81      
48 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 50      
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 16 10 6  
49 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 17 10 7  
50 Lomvi Common Murre Uria aalge 2      
51 Alke Razorbill Alca torda 9 1    
52 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 2 1    
53 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica 1      
54 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 7      
55 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
56 Tårnseiler Common Swift Apus apus 15      
57 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 6      
58 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 15      
59 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 120      
60 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 30      
61 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 44      
62 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 99      
63 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus 10      
64 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava 75      
65 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea 1      
66 Linerle White Wagtail Motacilla alba 42      
67 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 2      
68 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 1      
69 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 4      
70 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 50      
71 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 10      
72 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 2      
73 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 3      
74 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 3      
75 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus 1      
76 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 5      
77 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 8      
78 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin 4      
79 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 3      
80 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 36      
81 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
82 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 1      
83 Granmeis Willow Tit Poecile montanus 4      
84 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 3      
85 Svartmeis Coal Tit Periparus ater 1      
86 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea 2      
87 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 3      
88 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
89 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 40      
90 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 8      
91 Ravn Common Raven Corvus corax 1      
92 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 120      
93 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 50      
94 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 3      
95 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 40      
96 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris 20      
97 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 5      
98 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus 2      
99 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina 38      
100 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris 5      
101 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret 20      
102 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra 14      
103 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 7      
104 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 5      
Antall arter 104

Observatører
EtternavnFornavnInit
AbrahamsenJarl MariusJMA
BirkelandGeirGBI
CopeRichardRDC
GundersenGunnarGGU
VestølTellef BarøyTBV

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Seviksmarka
Sevika øst
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:55 12:05 X X 370
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:45 13:00 495 36 297
4 04:45 13:00 495 9 74
5 04:45 13:00 495 21 173
6 04:45 13:00 495 6 49
7 04:45 13:00 495 9 74
8 04:45 13:00 495 18 148
9 04:45 13:00 495 18 148
10 04:45 13:00 495 9 74
11 04:45 13:00 495 12 99
31 04:45 12:00 435 9 65
32 04:45 12:00 435 9 65
33 04:45 12:00 435 9 65
34 04:45 12:00 435 9 65
SUM         1399

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793