Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2013
<< I dag >>
 MTOTFLS
18     12345
19 6789101112
20 13141516171819
21 20212223242526
22 2728293031    


1. 1. Mai
9. Kristi Himmelfartsdag
17. 17. Mai
19. Pinsedag
20. 2. Pinsedag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Grågås Greylag Goose Anser anser 1      
2 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 2      
3 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 20 4 3  
4 Knekkand Garganey Spatula querquedula 5 3    
5 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 2      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 9      
7 Krikkand Common Teal Anas crecca 6 4    
8 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 2 2    
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 79 25 26 4
10 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca 5 5    
11 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 259 129 130  
12 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 26 7 14  
13 Bydue Rock Dove Columba livia domestica 4      
14 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
15 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 3      
16 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 3      
17 Tårnseiler Common Swift Apus apus 5      
18 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 9 4 3  
19 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 16      
20 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 2      
21 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 2      
22 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres 2 2    
23 Brushane Ruff Calidris pugnax 2      
24 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii 1      
25 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 4 2    
26 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 5      
27 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 3      
28 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 17      
29 Storjo Great Skua Stercorarius skua 1 1    
30 Lomvi Common Murre Uria aalge 1      
31 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla 5 4 1  
32 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 7 1 2  
33 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 37 9    
34 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 36      
35 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 11      
36 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 10      
37 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea 3 3    
- Ub. rødnebb-/makrellterne Commic tern Sterna hirundo/paradisaea 2   2  
38 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 55 50 3  
39 Islom Common Loon Gavia immer 1      
40 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 147 75 72  
41 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 20 15 2  
42 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 11 3 8  
43 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
44 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 1      
45 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo 1      
46 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1      
47 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio 2      
48 Skjære Common Magpie Pica pica 4      
49 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula 5      
50 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 9      
51 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 10      
52 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 1      
53 Kjøttmeis Great Tit Parus major 2      
54 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 22      
55 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus 11      
56 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 24      
57 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 91      
58 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 9      
59 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 11      
60 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 5      
61 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 11      
62 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca 2      
63 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis 9      
64 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 2      
65 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 40      
66 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 8      
67 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 6      
68 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 10      
69 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata 3      
70 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 3      
71 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 5      
72 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 1      
73 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 1      
74 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 12      
75 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 3      
76 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 12      
77 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 1      
78 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 3      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
79 Linerle White Wagtail Motacilla alba 5      
80 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 6      
81 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 2      
82 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 43      
83 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 1      
84 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 15      
85 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea 1      
86 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 34      
87 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra 1      
88 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 6      
89 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 13      
90 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 9      
91 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 3      
Antall arter 91

Observatører
EtternavnFornavnInit
AbrahamsenJarl MariusJMA
GundersenGunnarGGU
VestølTellef BarøyTBV

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:30 14:30 X X 540
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng   X    
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 04:30 10:40 370 36 222
4 04:30 10:40 370 9 55
5 04:30 10:40 370 21 129
6 04:30 10:40 370 6 37
6 14:25 15:25 60 6 6
7 04:30 10:40 370 9 55
7 14:25 15:25 60 9 9
8 04:30 10:40 370 18 111
8 14:25 15:25 60 18 18
9 04:30 10:40 370 18 111
9 14:25 15:25 60 18 18
10 04:30 10:40 370 9 55
10 14:25 15:25 60 9 9
11 04:30 10:40 370 12 74
11 14:25 15:25 60 12 12
31 04:15 07:20 185 9 27
31 08:25 10:25 120 9 18
32 04:15 07:20 185 9 27
32 08:25 10:25 120 9 18
33 04:15 07:20 185 9 27
33 08:25 10:25 120 9 18
34 04:15 07:20 185 9 27
34 08:25 10:25 120 9 18
SUM         1106

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793