Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos
Fuglefestival 2022

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2018
<< I dag >>
 MTOTFLS
18   123456
19 78910111213
20 14151617181920
21 21222324252627
22 28293031      


1. 1. Mai
17. 17. Mai
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 2 2    
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 4      
3 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 4      
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 31 8 5  
5 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata 3      
6 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 13 5    
7 Krikkand Common Teal Anas crecca 36      
8 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula 3 1 2  
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 44 8 2  
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 90 64 25  
11 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 3 1 1  
12 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 4      
13 Laksand Goosander Mergus merganser 1      
14 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 7 7    
15 Nattravn European Nigthjar Caprimulgus europaeus 1      
16 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus 1      
17 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 16      
18 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto 4      
19 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 56 34    
20 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 3 3    
21 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 75 35 36  
22 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 2      
23 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 4 3    
24 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 2      
25 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 1      
26 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos 9      
27 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 51      
28 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola 1      
29 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 6      
30 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 6 4 2  
31 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 198 66 15  
32 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 7 3 1  
33 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 14   1  
34 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 6      
35 Storjo Great Skua Stercorarius skua 2   2  
36 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus 1      
37 Teist Black Guillemot Cepphus grylle 1 1    
38 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 16 14 1  
39 Islom Common Loon Gavia immer 6 1 3  
40 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii 1      
41 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 35 17 18  
42 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 17 9 2  
43 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 26 2 7  
44 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea 5 2    
45 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
46 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo 1      
47 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 2      
48 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 2      
49 Skjære Common Magpie Pica pica 13      
50 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 9      
51 Kornkråke Rook Corvus frugilegus 2      
52 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 70      
53 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus 1      
54 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus 1      
55 Kjøttmeis Great Tit Parus major 1      
56 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 52      
57 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 64      
58 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 500      
59 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 23      
60 Amursvale Red-rumped Swallow Cecropis daurica 1      
61 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 119      
62 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 18      
63 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 26      
64 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 4      
65 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 3      
66 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus 10      
67 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes 4      
68 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 52      
69 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus 3      
70 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 30      
71 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris 2      
72 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 18      
73 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus 1      
74 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 16      
75 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca 18      
76 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 15      
77 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 5      
78 Russesvartstrupe Siberian Stonechat Saxicola maurus 1      
79 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 66      
80 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 24      
81 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 1      
82 Jernspurv Dunnock Prunella modularis 10      
83 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 1      
- Gulerle, underarten flavissima Yellow Wagtail Motacilla flava flavissima 1      
84 Linerle White Wagtail Motacilla alba 52      
- Svartryggerle Pied Wagtail Motacilla alba yarrellii 1      
- Linerle, underarten alba White Wagtail Motacilla alba alba 1      
85 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 66      
86 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 16      
87 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 54      
88 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla 1      
89 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 13      
90 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 40      
91 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 4      
92 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 4      
93 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 24      
94 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 6      
Antall arter 94

Observatører
EtternavnFornavnInit
GundersenGunnarGGU
LopezAidaALG
PiculoRubénRPM
VerbraekenIdaIVE
AbrahamsenJarl MariusJMA
HøgsåsTor EgilTHØ
JørgensenFinnFIJ
LangbråtenJonasJLA
LebusKonstantinKLE
StakkelandTrond OveTOS
VestølTellef BarøyTBV

Observasjonsturer
Borhaug
Bebyggelsen
Vågsvollvika
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Sjøfuglbua
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Ura
Grettestø
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:45 06:00 X   15
06:10 08:55 X   165
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land       X
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Redusert ringmerking pga værforbehold
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
6 06:05 12:00 355 6 35
7 06:05 12:00 355 9 53
8 06:05 12:00 355 18 106
9 06:05 12:00 355 18 106
10 06:05 12:00 355 9 53
11 06:05 12:00 355 12 71
SUM         426

Tilleggsinformasjon
Wind E-SE, Rain

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793