Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos
Fuglefestival 2022

Logg inn

Søk på siden






Dagslogg
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- De klikkbare blå feltene i kalenderen er datoer med innlagte loggdata.
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.


Mai 2014
<< I dag >>
 MTOTFLS
18       1234
19 567891011
20 12131415161718
21 19202122232425
22 262728293031  


1. 1. Mai
17. 17. Mai
29. Kristi Himmelfartsdag
Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon

#ArtAntNWSEPullGraf
1 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis 2 1 1  
2 Grågås Greylag Goose Anser anser 2   2  
3 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor 3      
4 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna 34   5  
5 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata 3      
6 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope 6      
7 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos 14      
8 Krikkand Common Teal Anas crecca 2      
9 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima 136 18    
10 Svartand Common Scoter Melanitta nigra 110 1 99  
11 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis 1 1    
12 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula 2      
13 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator 18 6 8  
14 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica 5      
15 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus 1      
16 Trane Common Crane Grus grus 2      
17 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus 10 5 2  
18 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus 12      
19 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria 36      
20 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula 12      
21 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus 2      
22 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus 1 1    
23 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata 4 1    
24 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina 1      
25 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago 7      
26 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus 2      
27 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus 11      
28 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia 3      
29 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus 12 12    
30 Fiskemåke Mew Gull Larus canus 67 35 6  
31 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus 38 5    
32 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus 98      
33 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus 30      
34 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata 15 15    
35 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica 1   1  
36 Islom Common Loon Gavia immer 1      
- Ub. Is-/gulnebblom Common Loon/Yellow-billed Loon Gavia immer/adamsii 1      
37 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis 1 1    
38 Havsule Northern Gannet Morus bassanus 103 90 8  
39 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo 83 60 12  
40 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis 26 10 14  
41 Egretthegre Great Egret Ardea alba 1      
42 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus 1      
43 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus 1   1  
44 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla 3      
45 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus 1 1    
46 Skjære Common Magpie Pica pica 2      
47 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula 10      
48 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone 1      
49 Kråke Hooded Crow Corvus cornix 28      
50 Ravn Common Raven Corvus corax 2      
51 Kjøttmeis Great Tit Parus major 3      
52 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis 40      
53 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia 26      
54 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica 160      
55 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum 3      
56 Amursvale Red-rumped Swallow Cecropis daurica 1      
57 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus 12      
58 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita 2      
59 Munk Blackcap Sylvia atricapilla 2      
60 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca 6      
61 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis 1      
62 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris 1      
63 Stær Common Starling Sturnus vulgaris 35      
64 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus 1      
65 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula 7      
66 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos 2      
67 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula 5      
68 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus 1      
69 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra 2      
70 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe 40      
71 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus 11      
72 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus 2      
73 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava 4      
- Gulerle, underarten flava Blue-headed Wagtail Motacilla flava flava 1      
74 Linerle White Wagtail Motacilla alba 30      
75 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis 48      
76 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis 1      
77 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus 4      
78 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs 42      
79 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris 9      
80 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina 17      
81 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret 22      
82 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis 2      
83 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus 7      
84 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella 3      
85 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus 2      
Antall arter 85

Observatører
EtternavnFornavnInit
BirkelandGeirGBI
EirikGrønningsæterEGR
GrimsbyGeirGGR
LangbråtenJonasJLA
LopezAidaALG
RøerJan ErikJER
VestølTellef BarøyTBV

Observasjonsturer
Vågsvollvika
Ronodden
Vågsvollvåjen
Gunnarshaug
Fyret
Skarvodden
Sevika
Steinodden
Fugletjønna
Verevågen
Radiomastene
Lebeltet
Lebeltet sør
Gunnarsmyra
Gunnarsmyr sør
Vågsvollmarka
Gunnarsmyr midt
Skollevollmarka
Gunnarsmyr nord
Groda
Borhauggarden
Vågsvoll
Skollevoll
Karveneset

Trekktellinger
FraTilSjøLandTid (min)
05:50 11:15 X X 325
Oversikt over trekket
 GodMiddelsDårligIngen
Land X      
Terreng X      
Sjø X      
Ringmerking
Nettlogg
NettFraTilTid (min)NettmeterM*H
1 05:00 11:55 415 36 249
4 05:00 12:05 425 9 63
5 04:45 12:10 445 21 155
6 04:50 12:15 445 6 44
7 05:00 12:20 440 9 66
8 04:50 12:15 445 18 133
9 04:50 12:15 445 18 133
10 05:00 12:20 440 9 66
11 05:00 12:20 440 12 88
31 05:20 10:15 295 9 44
32 05:20 10:15 295 9 44
33 05:20 10:15 295 9 44
34 05:20 10:15 295 9 44
SUM         1177

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793