Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Festival 2020
Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 1999
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1999
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
4 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
7 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
8 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
9 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
10 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
11 Snadderand Gadwall Anas strepera
12 Krikkand Common Teal Anas crecca
13 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
14 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
15 Knekkand Garganey Anas querquedula
16 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
17 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
18 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
19 Bergand Greater Scaup Aythya marila
20 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
21 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
22 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
23 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
24 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
25 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
26 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
27 Laksand Goosander Mergus merganser
28 Orrfugl Black Grouse Tetrao tetrix
29 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
30 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
31 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
32 Islom Great Northern Loon Gavia immer
33 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
34 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
35 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
36 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
37 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
38 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
39 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
40 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
41 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
42 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
43 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
44 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
45 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
46 Glente Red Kite Milvus milvus
47 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
48 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
49 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
50 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
51 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
52 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
53 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
54 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
55 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
56 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
57 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
58 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
59 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
60 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
61 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
62 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
63 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
64 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
65 Trane Common Crane Grus grus
66 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
67 Triel Stone-curlew Burhinus oedicnemus
68 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
69 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
70 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
71 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
72 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
73 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
74 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
75 Sandløper Sanderling Calidris alba
76 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
77 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
78 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
79 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
80 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
81 Brushane Ruff Calidris pugnax
82 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
83 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
84 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
85 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
86 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
87 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
88 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
89 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
90 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
91 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
92 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
93 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
94 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
95 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
96 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
97 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
98 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
99 Fjelljo Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus
100 Storjo Great Skua Stercorarius skua
101 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
102 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
103 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
104 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
105 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
106 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
107 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
108 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
109 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
110 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
111 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
112 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
113 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
114 Lomvi Common Murre Uria aalge
115 Alke Razorbill Alca torda
116 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
117 Alkekonge Little Auk Alle alle
118 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
119 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
120 Skogdue Stock Dove Columba oenas
121 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
122 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
123 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
124 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
125 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
126 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
127 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
128 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
129 Tårnseiler Common Swift Apus apus
130 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
131 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
132 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
133 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
134 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
135 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
136 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
137 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
138 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
139 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
140 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
141 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
142 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
143 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
144 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
145 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
146 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
147 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
148 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
149 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
150 Linerle White Wagtail Motacilla alba
151 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
152 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
153 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
154 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
155 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
156 Sørnattergal Common Nightingale Luscinia megarhynchos
157 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
158 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
159 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
160 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
161 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
162 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
163 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
164 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
165 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
166 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
167 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
168 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
169 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
170 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
171 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
172 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola
173 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
174 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
175 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
176 Trostesanger Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus
177 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
178 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
179 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
180 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
181 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
182 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
183 Fuglekongesanger Pallas´s Leaf Warbler Phylloscopus proregulus
184 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
185 Brunsanger Dusky Warbler Phylloscopus fuscatus
186 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
187 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
188 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
189 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
190 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
191 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
192 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
193 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
194 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
195 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
196 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
197 Kjøttmeis Great Tit Parus major
198 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
199 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
200 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
201 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
202 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
203 Skjære Common Magpie Pica pica
204 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
205 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
206 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
207 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
208 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
209 Ravn Common Raven Corvus corax
210 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
211 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
212 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
213 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
214 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
215 Gulirisk European Serin Serinus serinus
216 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
217 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
218 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
219 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
220 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
221 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
222 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
223 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
224 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
225 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
226 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
227 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
228 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
229 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
230 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
231 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
232 Vierspurv Rustic Bunting Emberiza rustica
233 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 233

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793