Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos
Fuglefestival 2022

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2021
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2021
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
7 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
8 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
9 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
10 Knekkand Garganey Spatula querquedula
11 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
12 Snadderand Gadwall Mareca strepera
13 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
14 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
15 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
16 Krikkand Common Teal Anas crecca
17 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
18 Bergand Greater Scaup Aythya marila
19 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
20 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
21 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
22 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
23 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
24 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
25 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
26 Laksand Goosander Mergus merganser
27 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
28 Storfugl Western Capercaillie Tetrao urogallus
29 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
30 Tårnseiler Common Swift Apus apus
31 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
32 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
33 Skogdue Stock Dove Columba oenas
34 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
35 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
36 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
37 Trane Common Crane Grus grus
38 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
39 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
40 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
41 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
42 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
43 Avosett Pied Avocet Recurvirostra avosetta
44 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
45 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
46 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
47 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
48 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
49 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
50 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
51 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
52 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
53 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
54 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
55 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
56 Brushane Ruff Calidris pugnax
57 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
58 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
59 Sandløper Sanderling Calidris alba
60 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
61 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
62 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
63 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
64 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
65 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
66 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
67 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
68 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
69 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
70 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
71 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
72 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
73 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
74 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
75 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
76 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
77 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
78 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
79 Kaspimåke Caspian Gull Larus cachinnans
80 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
81 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
82 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
83 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
84 Storjo Great Skua Stercorarius skua
85 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
86 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
87 Fjelljo Long-tailed Jaeger Stercorarius longicaudus
88 Alkekonge Little Auk Alle alle
89 Lomvi Common Murre Uria aalge
90 Alke Razorbill Alca torda
91 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
92 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
93 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
94 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
95 Islom Common Loon Gavia immer
96 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
97 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
98 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
99 Stork White Stork Ciconia ciconia
100 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
101 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
102 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
103 Skjestork Eurasian Spoonbill Platalea leucorodia
104 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
105 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta
106 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
107 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
108 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
109 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
110 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
111 Svartglente Black Kite Milvus migrans
112 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
113 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
114 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
115 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
116 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
117 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
118 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
119 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
120 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
121 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
122 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
123 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
124 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
125 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
126 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
127 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
128 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
129 Skjære Common Magpie Pica pica
130 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
131 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
132 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
133 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
134 Ravn Common Raven Corvus corax
135 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
136 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
137 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
138 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
139 Kjøttmeis Great Tit Parus major
140 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
141 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
142 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
143 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
144 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
145 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
146 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
147 Lappsanger Arctic Warbler Phylloscopus borealis
148 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
149 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
150 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
151 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
152 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
153 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
154 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
155 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
156 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
157 Rødtoppfuglekonge Common Firecrest Regulus ignicapilla
158 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
159 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
160 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
161 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
162 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
163 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
164 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
165 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
166 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
167 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
168 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
169 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
170 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
171 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
172 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
173 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
174 Halsbåndfluesnapper Collared Flycatcher Ficedula albicollis
175 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
176 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
177 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
178 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
179 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
180 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
181 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
182 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
183 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
184 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
185 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
186 Linerle White Wagtail Motacilla alba
187 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
188 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
189 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
190 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
191 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
192 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
193 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
194 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
195 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
196 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
197 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
198 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
199 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
200 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
201 Gulirisk European Serin Serinus serinus
202 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
203 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
204 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
205 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
206 Vierspurv Rustic Bunting Emberiza rustica
207 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 207

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793