Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019/20
Frivillige 2015-2018
Vedtekter
Fuglevakta
Stasjonsområde
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2020
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2020
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2020
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Sædgås Bean Goose Anser fabalis
4 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
5 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
6 Grågås Greylag Goose Anser anser
7 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
8 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
9 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
10 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
11 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
12 Snadderand Gadwall Anas strepera
13 Krikkand Common Teal Anas crecca
14 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
15 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
16 Knekkand Garganey Anas querquedula
17 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
18 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
19 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
20 Bergand Greater Scaup Aythya marila
21 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
22 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
23 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
24 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
25 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
26 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
27 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
28 Laksand Goosander Mergus merganser
29 Lirype Willow Ptarmigan Lagopus lagopus
30 Orrfugl Black Grouse Tetrao tetrix
31 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
32 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
33 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
34 Islom Great Northern Loon Gavia immer
35 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
36 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
37 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
38 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
39 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
40 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
41 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
42 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
43 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
44 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
45 Egretthegre Great Egret Egretta alba
46 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
47 Stork White Stork Ciconia ciconia
48 Skjestork Eurasian Spoonbill Platalea leucorodia
49 Svartglente Black Kite Milvus migrans
50 Glente Red Kite Milvus milvus
51 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
52 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
53 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
54 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
55 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
56 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
57 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
58 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
59 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
60 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
61 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
62 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
63 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
64 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
65 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
66 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
67 Trane Common Crane Grus grus
68 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
69 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
70 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
71 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
72 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
73 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
74 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
75 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
76 Sandløper Sanderling Calidris alba
77 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
78 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
79 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
80 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
81 Brushane Ruff Calidris pugnax
82 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
83 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
84 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
85 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
86 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
87 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
88 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
89 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
90 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
91 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
92 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
93 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
94 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
95 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
96 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
97 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
98 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
99 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
100 Fjelljo Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus
101 Storjo Great Skua Stercorarius skua
102 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Larus melanocephalus
103 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
104 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
105 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
106 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
107 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
108 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
109 Kaspimåke Caspian Gull Larus cachinnans
110 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
111 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
112 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
113 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
114 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
115 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
116 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
117 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
118 Lomvi Common Murre Uria aalge
119 Alke Razorbill Alca torda
120 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
121 Alkekonge Little Auk Alle alle
122 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
123 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
124 Skogdue Stock Dove Columba oenas
125 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
126 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
127 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
128 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
129 Haukugle Northern Hawk Owl Surnia ulula
130 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
131 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
132 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
133 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
134 Tårnseiler Common Swift Apus apus
135 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
136 Hærfugl Eurasian Hoopoe Upupa epops
137 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
138 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
139 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
140 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
141 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
142 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
143 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
144 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
145 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
146 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
147 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
148 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
149 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
150 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
151 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
152 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
153 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
154 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
155 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
156 Linerle White Wagtail Motacilla alba
157 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
158 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
159 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
160 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
161 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
162 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
163 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
164 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
165 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
166 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
167 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
168 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
169 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
170 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
171 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
172 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
173 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
174 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
175 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
176 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
177 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
178 Tartarsanger Booted Warbler Iduna caligata
179 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
180 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
181 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
182 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
183 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
184 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
185 Fuglekongesanger Pallas´s Leaf Warbler Phylloscopus proregulus
186 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
187 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
188 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
189 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
190 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
191 Rødtoppfuglekonge Firecrest Regulus ignicapilla
192 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
193 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
194 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
195 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
196 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
197 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
198 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
199 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
200 Kjøttmeis Great Tit Parus major
201 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
202 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
203 Rødhalevarsler Isabelline Shrike Lanius isabellinus
204 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
205 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
206 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
207 Skjære Common Magpie Pica pica
208 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
209 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
210 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
211 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
212 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
213 Ravn Common Raven Corvus corax
214 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
215 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
216 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
217 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
218 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
219 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
220 Gulirisk European Serin Serinus serinus
221 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
222 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
223 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
224 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
225 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
226 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
227 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
228 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
229 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
230 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
231 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
232 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
233 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
234 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
235 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
236 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
237 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
238 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
239 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
Antall arter 239

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793