Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 1997
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1997
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
4 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
7 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
8 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
9 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
10 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
11 Snadderand Gadwall Anas strepera
12 Krikkand Common Teal Anas crecca
13 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
14 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
15 Knekkand Garganey Anas querquedula
16 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
17 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
18 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
19 Bergand Greater Scaup Aythya marila
20 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
21 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
22 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
23 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
24 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
25 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
26 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
27 Laksand Goosander Mergus merganser
28 Orrfugl Black Grouse Tetrao tetrix
29 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
30 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
31 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
32 Islom Great Northern Loon Gavia immer
33 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
34 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
35 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
36 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
37 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
38 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
39 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
40 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
41 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
42 Stormsvale Leach´s Storm-petrel Oceanodroma leucorhoa
43 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
44 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
45 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
46 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
47 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
48 Svartglente Black Kite Milvus migrans
49 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
50 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
51 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
52 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
53 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
54 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
55 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
56 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
57 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
58 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
59 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
60 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
61 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
62 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
63 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
64 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
65 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
66 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
67 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
68 Trane Common Crane Grus grus
69 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
70 Triel Stone-curlew Burhinus oedicnemus
71 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
72 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
73 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
74 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
75 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
76 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
77 Sandløper Sanderling Calidris alba
78 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
79 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
80 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
81 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
82 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
83 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
84 Brushane Ruff Calidris pugnax
85 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
86 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
87 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
88 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
89 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
90 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
91 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
92 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
93 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
94 Damsnipe Marsh Sandpiper Tringa stagnatilis
95 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
96 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
97 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
98 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
99 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
100 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
101 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
102 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
103 Fjelljo Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus
104 Storjo Great Skua Stercorarius skua
105 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
106 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
107 Kanadahettemåke Bonaparte´s Gull Larus philadelphia
108 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
109 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
110 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
111 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
112 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
113 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
114 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
115 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
116 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
117 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
118 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
119 Lomvi Common Murre Uria aalge
120 Polarlomvi Brünnich´s Murre Uria lomvia
121 Alke Razorbill Alca torda
122 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
123 Alkekonge Little Auk Alle alle
124 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
125 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
126 Skogdue Stock Dove Columba oenas
127 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
128 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
129 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
130 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
131 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
132 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
133 Tårnseiler Common Swift Apus apus
134 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
135 Hærfugl Eurasian Hoopoe Upupa epops
136 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
137 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
138 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
139 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
140 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
141 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
142 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
143 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
144 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
145 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
146 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
147 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
148 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
149 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
150 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
151 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
152 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
153 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
154 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
155 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
156 Linerle White Wagtail Motacilla alba
157 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
158 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
159 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
160 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
161 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
162 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
163 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
164 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
165 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
166 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
167 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
168 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
169 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
170 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
171 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
172 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
173 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
174 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
175 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
176 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
177 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola
178 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
179 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
180 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
181 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
182 Rødstrupesanger Subalpine Warbler Sylvia cantillans
183 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
184 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
185 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
186 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
187 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
188 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
189 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
190 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
191 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
192 Rødtoppfuglekonge Firecrest Regulus ignicapilla
193 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
194 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
195 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
196 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
197 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
198 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
199 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
200 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
201 Kjøttmeis Great Tit Parus major
202 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
203 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
204 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
205 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
206 Skjære Common Magpie Pica pica
207 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
208 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
209 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
210 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
211 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
212 Ravn Common Raven Corvus corax
213 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
214 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
215 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
216 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
217 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
218 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
219 Gulirisk European Serin Serinus serinus
220 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
221 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
222 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
223 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
224 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
225 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
226 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
227 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
228 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
229 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
230 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
231 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
232 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
233 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
234 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
235 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
236 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 236

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793