Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Fuglefestival 2019
Program
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Om oss
Frivillige 2019
Frivillige 2017/18
Frivillige 2015/16
Vedtekter
Stasjonsområde
Fuglevakta
Skoleprosjekt
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2019
1957-2010
Transport
Kontakt
Kjøp og støtt oss
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 1994
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1994
1 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
2 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
3 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
4 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Ringgås Brent Goose Branta bernicla
7 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
8 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
9 Rustand Ruddy Shelduck Tadorna ferruginea
10 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
11 Brunnakke Eurasian Wigeon Anas penelope
12 Snadderand Gadwall Anas strepera
13 Krikkand Common Teal Anas crecca
14 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
15 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
16 Knekkand Garganey Anas querquedula
17 Skjeand Northern Shoveler Anas clypeata
18 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
19 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
20 Bergand Greater Scaup Aythya marila
21 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
22 Stellerand Steller´s Eider Polysticta stelleri
23 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
24 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
25 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
26 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
27 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
28 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
29 Laksand Goosander Mergus merganser
30 Orrfugl Black Grouse Tetrao tetrix
31 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
32 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
33 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
34 Islom Great Northern Loon Gavia immer
35 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
36 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
37 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
38 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
39 Horndykker Slavonian Grebe Podiceps auritus
40 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
41 Grålire Sooty Shearwater Puffinus griseus
42 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
43 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
44 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
45 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
46 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
47 Egretthegre Great Egret Egretta alba
48 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
49 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
50 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
51 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
52 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
53 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
54 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
55 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
56 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
57 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
58 Fiskeørn Osprey Pandion haliaetus
59 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
60 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
61 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
62 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
63 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
64 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
65 Åkerrikse Corn Crake Crex crex
66 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
67 Trane Common Crane Grus grus
68 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
69 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
70 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
71 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
72 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
73 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
74 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
75 Sandløper Sanderling Calidris alba
76 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
77 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
78 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
79 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
80 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
81 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
82 Brushane Ruff Calidris pugnax
83 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
84 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
85 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
86 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
87 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
88 Småspove Whimbrel Numenius phaeopus
89 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
90 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
91 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
92 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
93 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
94 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
95 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
96 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
97 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
98 Polarjo Pomarine Skua Stercorarius pomarinus
99 Tyvjo Arctic Skua Stercorarius parasiticus
100 Fjelljo Long-tailed Skua Stercorarius longicaudus
101 Storjo Great Skua Stercorarius skua
102 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
103 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
104 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
105 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
106 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
107 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
108 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
109 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
110 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
111 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
112 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
113 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
114 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
115 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
116 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
117 Lomvi Common Murre Uria aalge
118 Alke Razorbill Alca torda
119 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
120 Alkekonge Little Auk Alle alle
121 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
122 Bydue Rock Dove Columba livia domestica
123 Skogdue Stock Dove Columba oenas
124 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
125 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
126 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
127 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
128 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
129 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
130 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
131 Tårnseiler Common Swift Apus apus
132 Isfugl Common Kingfisher Alcedo atthis
133 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
134 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
135 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
136 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
137 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
138 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
139 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
140 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
141 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
142 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
143 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
144 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
145 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
146 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
147 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
148 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
149 Skjærpiplerke Rock Pipit Anthus petrosus
150 Gulerle Yellow Wagtail Motacilla flava
151 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
152 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
153 Linerle White Wagtail Motacilla alba
154 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
155 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
156 Gjerdesmett Winter Wren Troglodytes troglodytes
157 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
158 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
159 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
160 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
161 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
162 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
163 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
164 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
165 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
166 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
167 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
168 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
169 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
170 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
171 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
172 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
173 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
174 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
175 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola
176 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
177 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
178 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
179 Hauksanger Barred Warbler Sylvia nisoria
180 Møller Lesser Whitethroat Sylvia curruca
181 Tornsanger Common Whitethroat Sylvia communis
182 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
183 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
184 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
185 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
186 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
187 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
188 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
189 Rødtoppfuglekonge Firecrest Regulus ignicapilla
190 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
191 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
192 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
193 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
194 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
195 Løvmeis Marsh Tit Poecile palustris
196 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
197 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
198 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
199 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
200 Kjøttmeis Great Tit Parus major
201 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
202 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
203 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
204 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
205 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
206 Skjære Common Magpie Pica pica
207 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
208 Kaie Western Jackdaw Corvus monedula
209 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
210 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
211 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
212 Ravn Common Raven Corvus corax
213 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
214 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
215 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
216 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
217 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
218 Gulirisk European Serin Serinus serinus
219 Grønnfink European Greenfinch Carduelis chloris
220 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
221 Grønnsisik Eurasian Siskin Carduelis spinus
222 Tornirisk Common Linnet Carduelis cannabina
223 Bergirisk Twite Carduelis flavirostris
224 Gråsisik Common Redpoll Carduelis flammea
225 Brunsisik Lesser redpoll Carduelis cabaret
226 Polarsisik Arctic Redpoll Carduelis hornemanni
227 Grankorsnebb Common Crossbill Loxia curvirostra
228 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
229 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
230 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
231 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
232 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
233 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
234 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
235 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
236 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
237 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 237

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793